Suriyelilere ne kadar harcandı?

Suriyelilere ne kadar harcandı?
Suriye'den göç eden 600 bin insana hizmet verdiklerini anlatan Erdoğan, şimdiye kadar 2 milyar dolar harcandığını söyledi...

Tayyip Erdoğan, 5. İzmir İktisat Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Suriye’deki iç savaştan kaçıp Türkiye’ye gelen mülteciler için harcanan miktarı açıkladı. Şu anda Suriye’den göç eden 600 bin insana hizmet verdiklerini anlatan Erdoğan, şunları söyledi:

DÜNYA BİZE DESTEK VERMİYOR

“Ama bakın dünya burada bize en ufak destek vermiyor. Bize gelen destek şu ana kadar 135 milyon dolar. Yaptığımız harcama 2 milyar doları aşmış vaziyette. Bunun tabii sosyolojik, psikolojik bizdeki tahribatları ayrı. Biz bunların hepsine katlanıyoruz ve katlanacağız. Niçin? Bunlar bizim komşumuz, kardeşlerimiz, ortak tarihi paylaşıyoruz, ortak değerlerimiz var. Ama istiyoruz ki dünya buna karşı duyarlılığını ortaya koysun. Dünya Bankasına da burada çok önemli görevler düştüğüne inanıyorum. 5. İzmir İktisat Kongresi’nin Türkiye ekonomisi kadar küresel ekonomiyi de ele alacak olmasını bu açıdan önemsediğimizi özellikle belirtemek istiyorum…”(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com