"Suriye'ye saldırı bize sayılır"

"Suriye'ye saldırı bize sayılır"
İran dini lideri Ali Hamaney'in danışmanı Ali Ekber Velayeti, Suriye'ye yapılacak bir saldırıyı kendi topraklarına yapılmış sayacaklarını söyledi.
Suriye'de 22 aydır devam eden şiddet olaylarında İran, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'a ilk kez bu kadar açık destek verdi.
 
İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in danışmanı Ali Ekber Velayeti, Suriye'nin İsrail karşıtı ülke ve militan grupların oluşturduğu direniş cephesinde önemli bir rol oynadığını bir kez daha vurguladı.
 
Mehr Haber Ajansı'na konuşan Velayeti, bölgedeki "İslami uyanış" sürecinin durdurulması için Suriye'nin hedef seçildiğini iddia etti. Hamaney'in danışmanı Velayeti, "Siyonistlere karşı mücadele edenlere muhalif olan bölgedeki gericiler ve Batılılar, Suriye'ye saldırarak aslında direniş hattının altın halkasına saldırıyorlar" dedi.
 
"Suriye, lojistik destek vermeseydi Hizbullah '33 Gün' ve Hamas da '22 Gün' savaşında İsrail'e karşı zafer elde edemezdi" diyen Velayeti, Suriye'nin bölgedeki direnişte çok önemli bir rol oynadığını söyledi.
 
İsrail'e karşı mücadelede Suriye'nin rolüne vurgu yapan Velayeti, ''Bu yüzdendir ki, Suriye'ye saldırı, İran'a yapılmış sayılır" şeklinde konuştu.
 
İran dini lideri Ayettulah Ali Hamaney'in danışmanı Velayeti, kısa süre önce yaptığı açıklamada da, "Suriye'yi kırmızı çizgileri olarak'' tanımlamıştı. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com