Suriye'ye tıbbi yardım konvoyu Sakarya'da

Suriyeye tıbbi yardım konvoyu Sakaryada
Türkiye ve İngiltere'den hayırseverlerin yardımıyla alınan tam teşekküllü 32 ambulans ile gıda, giyim ve ilaç dolu 10 tır, Sapanca ilçesine ulaştı

SAKARYA (AA) - Türkiye ve İngiltere'den hayırseverlerin yardımıyla Suriyeli savaş mağdurları için alınan tam teşekküllü 32 ambulans ile gıda, giyim ve ilaç dolu 10 tır, Sapanca ilçesine ulaştı.

Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği Koordinatörü Osman İlhan, TEM otoyolundaki dinlenme tesislerinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, SKT Welfare adlı yardım kuruluşuyla bugüne kadar 47 ambulans, 10 tır dolusu ilaç ve tıbbi malzeme ile sahra hastanesinin Suriye’ye ulaştırıldığını söyledi.

Tıbbi yardım konvoyuna içinde gıda ve giyecek bulunan tırların da katılacağını belirten İlhan, “İnsan ve Müslüman olarak Suriyeli kardeşlerimiz için buradayız. Sakarya, Ankara, Konya, Kayseri ve Adana’dan konvoya katılacak yardımlarla pazartesi günü Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan yardımlarımızı Suriyeli kardeşlerimize teslim edeceğiz” diye konuştu.

Sakarya’dan 2 tırın yardım konvoyuna katılacağını kaydeden Yardımeli Derneği Sakarya Temsilcisi Musa Şahin ise tırlarda gıda, kuru bakliyat, un ve tekstil malzemeleri bulunduğunu anlattı.

Suriye halkının yalnız olmadığını vurgulayan Şahin, “Zalimin silahı ne kadar güçlü olursa olsun, her gün mazlumun, masumun karşısında yenilmeye mahkumdur. Zulümle abad olunmaz” ifadesini kullandı.

SKT Welfare ile oluşturdukları 3’üncü yardım konvoyunun kente geldiğine dikkati çeken Şahin, “Londra’dan gelen iyilik hareketi kardeşlerimizle Sakarya’dan 2 tırımızı uğurluyoruz. Tırlarımızda 50 ton gıda olmak üzere muhtelif malzemeler var. Dünyanın gözleri önünde Suriye’de işlenen bu insanlık dramına, Esed’in cinayetlerine vicdan sahibi insanların 'dur' diyerek hesap sorması insanlık görevidir. Bütün halkımızı duyarlılığa davet ediyoruz” çağrısında bulundu.

SKT Welfare Derneği gönüllüsü Dr. İsmail Ray ise üçüncü konvoyun yola çıktığını belirterek, Suriye'de birçok insanın hayatını kaybettiğini, pek çok insanın sığınmacı konumuna düştüğünü dile getirdi.

Konvoy, bir saatlik molanın ardından yola devam etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com