Suriye'ye yardımlar devam ediyor

Suriyeye yardımlar devam ediyor
Ereğli ilçesinde başlatılan "Sana İhtiyacım Var” kampanyası kapsamında toplanan yardımlar Kilis'e gönderildi

ZONGULDAK (AA) - Ereğli ilçesinde Suriyeliler için başlatılan "Sana İhtiyacım Var” kampanyası kapsamında toplanan yardımlar Kilis'e gönderildi.

Ereğli Ümmet İçin Dayanışma Platformunca (ÜMİD) Ali Molla Camisi önünde bir ay önce başlatılan kampanyada toplanan bir tır dolusu yardım malzemesinin yola çıkması dolasıyla tören düzenlendi.

Devrim Bulvarı'nda gerçekleştirilen törende konuşan ÜMİD Platformu Sözcüsü Samit Çakır, yaklaşık 3 yıldır Suriye'de devam eden zulüm ve vahşeti lanetlemeye çalıştıklarını söyledi.

Çakır, 3 yıldır büyük yıkıma uğrayan Suriye'de insanlık dramı yaşandığını kaydederek, "Milyonlarca kişinin yerinden edildiği, en temel ihtiyaçlarının bile karşılanamaz duruma olduğu bölgede, İHH İnsanı Yardım Vakfı mağduriyetlerin başladığı günden beri yardım çalışmaları yürütüyor. Komşumuz ve kardeşimiz Suriyeliler için sizlerin destekleriyle üç yıldır seferber oluyoruz" dedi.

Ereğli, Alaplı ve civar belde, köylerin desteğiyle kampanyaya katkı sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Çakır, şunları söyledi:

"Kardeşlerimiz için neler yapabileceğimizi sürekli gündemimizde tutmalıyız. Kardeşlerimizin derdiyle dertlenmeliyiz. Yaşanan ağır imtihanın sadece onları ilgilendiren bir imtihan olmadığını, kardeşlerimize sahip çıkıp çıkmama noktasında bizi de yakından ilgilendirdiğini unutmamalıyız. Kardeşlerimizin yaşadığı bu sıkıntıları, sivil toplum kuruluşları ya da platformlarla sıfırlayamayacağımızın farkındayız ancak hafifletilmesi noktasında büyük katkılar sunabileceğimizin bilincinde olmalıyız. Çabalarımızı küçük görmemeli, sürekli büyütmenin yollarını aramalıyız. Kardeşlerimizin dramının daha da ağırlaşmasını engelleyen şey, bizlerin çabaları olacaktır. Mazlum ve ihtiyaç sahibi insanlara yardım ulaştırmak gibi onurlu bir görevi bizlere nasip ettiği için Rabbimize binlerce kez şükretmeliyiz."

Daha sonra yardım malzemesi yüklü tır, dualar eşliğinde yola çıktı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com