Suriye'yi vurmak için izin istedi

Suriye'yi vurmak için izin istedi
Şam'ın kimyasal silahları konusunda çarpıcı iddia

ABD'de yayınlanan The Atlantic dergisi, geçen ay İsrail'in Suriye'nin kimyasal silah tesislerini vurmak için Ürdün'den izin istediğini iddia etti. Jeffrey Goldberg imzasıyla yayınlanan habere göre, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, MOSSAD'dan yetkilileri Amman'a göndererek Ürdün yönetimini saldırı için omayını istedi. Ancak Ürdün yönetimi "zamanın uygun olmaması' nedeniyle bu isteğe red cevabı verdi.

ABD'den sert uyarı: Aklınızdan bile geçirmeyin

Haberde ayrıca İsrail'in, Ürdün'ün onayı olmadan da saldırıya geçebileceği ancak Tel Aviv yönetimini böyle bir hareketin getireceği tepkilerden çekindiği de belirtildi.

Dergide yer alan ve istihbarat kaynaklarına dayandırılan bir başka iddiaya göre de İsrail ve ABD'ye ait insansız keşif araçları Ürdün-Suriye sınırında devriye geziyor ve Suriye'nin kimyasal tesislerinin yakından izliyor.

Dün de The New York Times gazetesinde yayınlanan bir haberde batılı istihbaratların, Suriye ordusunun kimyasal silah barındıran üslerinde  son dönemde hareketlilik yaşandığına dair işaretler elde ettiklerini ileri sürmüştü(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com