Suskunluğunu Bozuyor!

Suskunluğunu Bozuyor!
Aziz Yıldırım,Kulüp ve türk sporu hakkında merak edilenleri yanıtlıyor..

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım suskunluğunu bozuyor.Yıldırım " Başarı ve başarısızlıktan sorumluysam müdahale etme hakkım var" dedi.

İşte açıklamalar;

Fenerbahçeliler Atatürk'ün kulübü olduğunu hep söylüyoruz ve gurur duuyuyoruz. Bizden önce kimse bunları söylemiyordu ama şimdi moda oldu. Fenerbahçeliler olarak Atamızı saygı ile anıyoruz.

BİRİNCİ ADAM OLMAK HER ZAMAN İÇİN ZORDUR
Başkan olmak, sorumluluk kişi olan, insana her zaman daha çok zorluklar getiriyor. Yönetici olmak daha kolay. Birinci adam olmak her zaman için daha zordur.

9 branşta 80 kategoride yarışıyoruz. 1500'e yakın lisanslı sporcumuz var, eğitim görüyorlar. Böyle bir camiayı temsil ediyoruz. Bizler bir sosyal etkinlikte bulunan kuruluşlar olarak da bakıyoruz duruma

TÜRK SPORU İYİ DURUMDA
Türk futbolu artık dünyada tanına bir noktaya gelmiştir. Herkes bardağa boş tarafıyla bakıyor. Şimdi Türk futbolu belirli zamanlarda yükselirken, bazen de düşüşe geçersiniz. Türk futbolunda düşüşe geçtiğiniz zaman yerden yere vuruluyorsunuz. Türk milletinin maalesef huyu bu. Türk sporu yalnız futbolda değil, sporda da büyük başarı yakaladık. ama Türkiye'de bunlar gözükmüyor. Bana göre Türk sporu iyi durumda.

BÜTÇEMİZ 250 MİLYON DOLAR
Yönetime geldiğimiz zaman bütçemiz 24 milyon dolardı, şimdi ise 250 milyon dolar. Bütçeleri arttırdık ama Türkiye'nin o zamanki şartları öyleydi. Sponporluk anlayışı yavaş yavaş yerleşmeye başladı. Bütçeleri eşit miktarlara getirmeliyiz. Ben inanıyorum ki ilerleyen yıllarda tüm takımların bütçeleri eşit duruma gelecektir.

ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ
Biz şampiyon olmak istiyoruz. Kim olursa olsun. Galatasaray'ın güçlü olacağını düşünüyorduk, Beşiktaş iyiydi. O yüzden herkesin güçlü olacağını biliyorduk.

3 BÜYÜKLER'İ KÖTÜ GÖSTERMEK FAYDA GETİRMEZ
Futbolun lokomotifi olan kulüpler var. Bu yalnız Türkiye'de değil. İspanya'da, İngiltere'de, Almanya'da… Her yerde bu böyledir. Bizde de geçmişten gelen 4 büyükler ve geçen sene de Bursaspor'un eklenmesi var ortada. Bizde de düşüşler, inişler olacaktır, çıkışlar olacaktır. Zaman zaman bu gruba katılımlar olacaktır. 3 büyükleri çok kötü göstermek ve dışlamak diğerlerine fayda getirmez. Hepsini yukarıya taşıyacak formüller bulmak lazım."

ALEX'TEN BAZEN MEMNUN OLMUYORUZ
Alex bir değerdir. Fenerbahçe'ye değer veren bir futbolcudur. Aynı zamanda karakterli bir futbolcudur. Biz Alex'in kişiliğinden, saha içindeki durumundan bazı zamanlarda memnunuz, bazen de memnun olmadığımız da oldu elbet. Kötü olduğunda dinlenir. Onun oynayıp oynayamayacağına Aykut Kocaman karar verir. İleriki zamanlarda hem Fenerbahçe hem de kendisi isterse devam edilir. Ama şimdiden bunları konuşmak yanlış olur. Alex, 2005'ten beri Fenerbahçe'de. Fenerbahçe'yi taşıyan bir isimlerinden biri olmuştur.

GÜİZA İYİ OYUNCUDUR
Güiza 15 gün sonra takımla çalışmalara başlayacak. Güiza iyi oyuncudur ama Türkiye'de basın mensuplarının bir görüşü var, biraz kötü oldu mu hemen gönderelim, yenisini getirelim.

HAKEMLİKTE KURALLARI UYGULADIĞINIZ ZAMAN İŞİNİZ KOLAYDIR
Rahmetli Hasan Doğan döneminden önce güven ortamı yoktu. Biz maçların ağızlardan çıkanlara göre şekillendiğine inanıyorduk ama ondan sonra durum değişti. Şu anki hakemlerde sadece yeteneksizlikten dolayı maçı idare edememe durumu olabilir. Geçmişte art niyet aradık, ama şu an öyle bir şey yok.

Hakemlik kural işi. Hakemliği zorlaştıran hakemler. Hakemlikte kuralları uyguladığınız zaman işiniz kolaydır. Faul nerede yapıldıysa oradan attıracaksın. Hakem kim olursa olsun korkmadan kararını verecek. Türk hakemliği kuralları uygulayıp korkulmadığı zaman daha ileri gidecektir.

12 SENEDİR BAŞKANIM
12 senedir başkanım. Çok hoca ile çalıştım. İyi de ayrıldığımız oldu, kötü de oldu. Müdahale etseydim, kötü ayrılanlardan biri gittikten sonra bunları söylerdi. Demekki müdahale etmemişim. Kendi esas düşüncem ise ben burada her şeyden sorumlusuysam, başarı ya dabaşarısızlıkta iki noktada da müdahale etmem gerek.,

MÜDAHALE ETME HAKKIM VAR
Yıldırım, "Türkiye'nin en iyi kadrosu Fenerbahçe'dedir.

TÜRK FUTBOLUNUN İLERLEMESİ İÇİN...
Rakibi durdurmak yerine yenmek isteyen hocalar Türk futbolunu ileriye taşır. İçeride hocanın söylediği şey oyunu kilitlemek yönünde. Açık oynasa hepimiz daha fazla zevk alacağız.

EN İYİ KADRO FENERBAHÇE'DE
Tabi ki eksikler vardı. Ama iddia ediyorum Türkiye'nin en iyi kadrosu Fenerbahçe'dedir. Barcelona'da eksik yok mu? Var. Bizde de var. Fenerbahçe'nin kadrosu iyidir. İnşallah ikinci devre ile birlikte çıkış yükselir.

"AYKUT'U HİÇ DÜŞÜNMEDİK"
Aykut Kocaman'ı sportif direktörlük göreve getirirken teknik direktörlüğü hiç düşünmedik. Hatta son güne kadar da olmadı. Kocaman bu kulübün çocuğudur, kendisinden memnunuz. Biz bu kararı kolay almadık, çok şeyler konuşuldu, tartışıldı.

"SUNİ ÇİM UYGULAMASI"
Barcelona, Manchester, Hollanda'da Avrupa'nın bir çok kulübünde sistem değişti. Yapay ışık ile çimin kök salmasını sağlıyorsunuz. Onları getirdik ve uyguluyoruz. Şimdi bakımı da durumu da gayet iyi. Bu sene bir geçsin bir kez daha bakacağız.

İSTEDİĞİMİZ BÜTÜN SPORCULARI ALABİLİRİZ
Türk futbolunun son on yılına Fenerbahçe damgasını vurmuştur. İstediğimiz bütün sporcuları alabiliriz. Böyle bir sorunumuz yok.

"BETONDAN DA İYİ ANLARIM, FUTBOLDAN DA"

Bizler hepimiz gelip geçiciyiz. Bu camia içinde ama ölene kadar olacağız. Bizden sonraki geleceklere bir gelecek hazırlamak içindi yapılanlar. Ortega, Alex, Anelka, Hooijdon, Niang, Güiza'yı getirdik. Güiza başarısız olabilir ama geldiği nokta ve diğer sebeplere de bakmak gerekli. Fenerbahçe son 10 yıla damga vurmuştur.

Stat projemizle diğer kulüplere öncelik ediyoruz. Bizim bakış açımız bu. Bu yatırımlarla Fenerbahçe'nin geleceği garanti altına almıştır. Betondan da iyi anlarım, futboldan da. Olaya bakış açısı mesele. Biz tesis yapıyoruz, Avrupa'ya gitmemek için. Onlar bize gelsin. Bu yıl Sivas'ın antrenman sahasında ısıtma var, 10 senede bu noktaya birlikte geldik."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com