Süt skandalı ikinci gün de sürüyor

Süt skandalı ikinci gün de sürüyor
Dün Türkiye'de yaşanan süt skandalı ikinci günde de devam ediyor. Şimdiye kadar 2 şehirde 68 öğrenci zehirlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile başlatılan 'Okul Sütü Projesi' kapsamında süt dağıtımı bugünde devam ediyor.

Nurgöz Köyü'ndeki Nurgöz İlköğretim Okulu ile merkezde bulunan Mustafa Yazıcı İlköğretim Okulu ve Atatürk İlköğretim Okulu'nda süt dağıtımın ardından bazı öğrencilerde karın ağrısı, mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleri başgösterdiNurgöz Köyü'ndeki Nurgöz İlköğretim Okulu ile merkezde bulunan Mustafa Yazıcı İlköğretim Okulu ve Atatürk İlköğretim Okulu'nda süt dağıtımın ardından bazı öğrencilerde karın ağrısı, mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleri başgösterdi.

Bunun üzerine okul yönecileri 112 Acil Servise haber verildi. Yaklaşık 50 öğrenci ambulanslarla gruplar halinde zehirlenme şüphesiyle Aksaray Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne kaldırıldı.

ADANA'DA DA 18 ÖĞRENCİ ZEHİRLENDİ

Süt dağıtımı yapılan Cumhuriyet İlköğretim Okulu'ndan 2, Ahmet Cevdet Çamurdan İlköğretim Okulu'ndan 9 ve Hacımirzali İlköğretim Okulu'ndan 7 olmak üzere toplam 18 öğrenci, mide ağrısı ve bulantı şikayeti üzerine, ambulanslarla Kozan Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevlilerince dağıtılan sütlerden incelenmek üzere alınan numunelerin, Adana Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü'ne gönderildiği belirtildi.

Bu arada, dün de ilçede dağıtılan sütlerden 13 öğrenci etkilenmiş, hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu edilmişlerdi.

İNCELEME YAPILIYOR

Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, Okul Sütü Projesi kapsamında dağıtılan sütten aldıkları numuneleri tahlile gönderdiklerini belirterek, bugün hiç süt dağıtmadıklarını söyledi. Sütten numune aldıklarını ifade eden Sodan, şöyle konuştu:

''Süt numunelerini Hıfzıssıhha'ya Adana ve Gaziantep'e tahlile gönderdik. Tahlil neticesi gelinceye kadar dağıtım yapmayın dedik. Halk sağlığı müdürümüz çocuklara dağıtılan seriyi tetkik ettiriyor. Rahatsızlık olmayan okullarımızda ve serilerde dağıtıma devam edebiliriz. Halk sağlığı müdürümüz takip ediyor. Onun bilgisi dahilinde talimat vereceğiz.''

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, ''2 ayrı noktadan alınan numunelerin incelenmesi sonucu sütün Türk Gıda Kodeksi'ne uygun olarak hazırlandığı tespit edildi. Sütte bir bozulma ve standartlara aykırılık yok'' dedi. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com