Sütler peynir altı suyu ve süt tozundan mı?

Sütler peynir altı suyu ve süt tozundan mı?
CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray iktidarın okullarda peynir altı suyundan ve süt tozundan yapılan yapay sütleri dağıttığına ilişkin bilgi aldığını, bu nedenle binlerce çocuğun alerjik protein zehirlenmesi yaşadığını iddia etti. Çıray konu ile ilgili sor

Yazılı açıklama yapan Sağlık Bakanlığı eski müsteşarı, CHP Milletvekili Dr. Aytun Çıray zehirlenmelerin genellikle Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Karadeniz, ve İç Anadolu’nun doğusunda yaşandığına dikkat çekti. Çıray, “Aldığım bilgilere göre o bölgelerde yeterli süt üretimi yok. Bu nedenle oralarda yapılan ilk ve ikinci ihaleye hiçbir firma katılmadı. 3’üncü ihalede ise bazı bürokratik baskılar yüzünden bazı firmalar dosya teslim etti. Ancak süt bulunamayınca peynir altı suyundan ve süt tozundan süt elde edilmiş binlerce öğrenciye dağıtılmış. Bu bir skandaldır” iddiasında bulundu.

Çıray, “Normal gıda zehirlenmelerinde sonuç 2-5 saat arasında ortaya çıkarken alerjik protein vakaları 15 dakika ile 45 dakika arasında etkisini gösterir. Bu zaman dilimleri bile incelendiğinde sonuç ortadadır. Halkı kimse kandırmasın” dedi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com