Sütler yandaştan mı alındı?

Sütler yandaştan mı alındı?
CHP'li Nur Serter, bir kaç ilde çocukların zehirlendikleri öne sürülen süt projesiyle ilgili eleştirilerini yöneltti.

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, ''çocuk gelinlerin'' toplumun en büyük yarası olduğunu belirterek, ''Bu işkencedir. Devletin bu işkenceye, zulme aracılık etmesi kabul edilemez'' dedi.

CHP'li Serter ve CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ile basın toplantısı düzenledi. Serter 4+4+4 yasasının meyvelerini vermeye başladığını söyledi.

ÇOCUK GELİN TEPKİSİ

''AKP'nin gizli amacı ortaya çıkmaya başlamıştır'' diyen Serter, Ortaöğretim Kurumları Yönetmelik taslağında yapılması planlanan değişiklikle, devletin ''çocuk gelinler'' uygulamasına sahip çıktığını ileri sürdü.

Serter, ''Çocukların evlendirilmesini teşvik ederek, Medeni Kanun'un istisnai hükmünü yaygın bir şekilde uygulamaya sokmak, çocuk istismarını devletingüvencesi altına almakla eş anlamlıdır. Çocuk gelinler toplumumuzun en büyük yarasıdır, gerçek bir trajedidir. Acımasız, hoyrat, insanlık dışı çocuksömürüsüdür. Bu işkencedir. Devletin bu işkenceye, zulme aracılık etmesi kabul edilemez'' dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in, ''19 Mayıs kutlamaları konusunda Danıştay'ın kararını uygulamayacağını'' ifade ettiğini savunan Serter, ''Bu AKP'nin hukuk tanımazlığını, kanunlara değer vermediğini gösteren kanıttır. AKP, ulusal bayramlar, cumhuriyetin kazanımları, Atatürk ilke ve devrimleriyle açık hesaplaşma içindedir' diye konuştu.

Serter, Kuran-ı Kerim ve Hz. Peygamber'in hayatı seçmeli derslerini seçmeyen ailelerin dinsiz olarak nitelendirileceğini iddia etti.

SÜTLER YANDAŞTAN MI ALINDI?

CHP'li Baydar da Sivas'ta 110, Antalya'da 50, Diyarbakır'da 110 ve Edirne'de 30 öğrencinin sütten zehirlendiğini öne sürerek, ''Dağıtılan sütlerin TSE belgesi var mıdır, yoksa bir yandaştan mı alınmıştır?'' diye sordu.

Baydar, bir valinin zehirlenmeyle ilgili olarak psikolojik dediğini belirterek, hekim olduğunu ve böyle bir zehirlenmeyi ilk kez duyduğunu ifade etti.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com