Suya sabuna dokunun projesi

Suya sabuna dokunun projesi
AFYONKARAHİSAR'DA UYGULAMAYA BAŞLANAN PROJE İLE ÖĞRENCİLERE EL YIKMA ALIŞKANLIĞI ÖNEMİ ANLATILACAK

AFYONKARAHİSAR'DA UYGULAMAYA BAŞLANAN PROJE İLE ÖĞRENCİLERE EL YIKMA ALIŞKANLIĞI ÖNEMİ ANLATILACAK

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliği ile yürütülen 'Suya Sabuna Dokunun' projesi Ataköy İlköğretim Okulu'ndan başladı.
Düzenlenen törende bir konuşma yapan Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, 3. sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen proje kapsamında 3 bin 500 öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi. El yıkamanın hijyen açısından son derece önemli olduğunu dile getiren Yemenici, ilköğretim çağında verilen eğitimlerin çocukların hayatında daha etkili ve kalıcı olduğunu belirtti. Yemenici, çocukların davranışlarına doğrudan yansıyan eğitimler sayesinde sağlıklı nesillerin yetiştiğine dikkat çekti. Merkeze bağlı 50 köydeki ilköğretim okulunda verilecek eğitimlerle mutlaka çocukların ailelerine de ulaşacaklarına inandıklarını belirten Yemenici, doğru el yıkama ve doğru beslenmenin nasıl olacağı konusunda aileleri de bilgilendirmiş olacaklarını ifade etti.
PROJE, SOSYAL SORUMLULUK TAŞIMASI AÇISINDAN ÖNEMLİ
Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım ise 'Suya Sabuna Dokunun' projesinin ismini çok beğendiğini ve çok anlamlı bulduğunu belirterek, 'Suya Sabuna Dokunun projesi insanların sosyal sorumluluk taşımaları açısından önem taşıyor. Çocuklarımıza el yıkamanın önemini ve doğru beslenme ile obezitenin engellenebileceğini aşılamak istiyoruz' dedi.
Konuşmaların ardından Sağlık Müdürlüğü Eğitim Şubesi'nde görev yapan Deniz Akpala tarafından çocuklara 'El Hijyeni ve Doğru El Yıkama' konusunda bilgiler verdi. Daha sonra 3. sınıf öğrencilerine Yemenici ve Yıldırım tarafından sabun dağıtıldı. Proje kapsamında mayıs ayına kadar bilgilendirmelerin devam edeceği bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com