"Swoboda Erdoğan'ın avukatı gibi"

"Swoboda Erdoğan'ın avukatı gibi"
Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Swoboda, CHP'li Umut Oran'ı kızdırdı.

Başbakan Erdoğan'ı Esad'a benzeten Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Swoboda, CHP'li Umut Oran'ı kızdırdı.

Krizi NTV'ye değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, 'Swoboda'nın Başbakan Erdoğan'ın adeta avukatı kesildiğini' ifade etti.

"Reyhanlı'da ölen 51 kişinin katili Recep Tayyip Erdoğan'dır" diyen ve Esad ile Erdoğan arasında ton farkının olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, krize neden oldu.

Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda ise Erdogan'ı Esad'la kıyaslayan herhangi bir açıklamanın, sadece yanlış bir anlama olabileceğine vurgu yaptı. Erdogan'ın uyguladığı politikaların meşru bir şekilde eleştirilse de, Suriye halkına yönelik savaş ve terör politikaları uygulayan Esad ile kıyaslanamayacağının altını çizdi.

Bu yazılı açıklama Kemal Kılıçdaroğlu'nun tepkisine neden oldu. CHP lideri, Swoboda ile önceden planlanan ikili görüşmesini iptal etti

Brüksel'de yaşanan bu krize ilişkin NTV'nin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, hükümetten bir talimat geldiğini iddia etti ve Swoboda'nın Başbakan Erdoğan'ın adeta avukatı kesildiğini belirtti. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com