Sydv Ekipleri Kaymakam Doğan`In Talimatını Yerine Getirdi

Sydv Ekipleri Kaymakam Doğan`In Talimatını Yerine Getirdi
Çorlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (Çorlu SYDV) ekiplerinin kömür dağıtımlarını yerinde denetlediği sırada yaşlı iki kadının elektrik ve suyu olmayan tek göz odalı evlerinde tek başlarına yaşadıklarına tanıklık etmesi ve vakıf ekiplerine yaşlı k

Çorlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (Çorlu SYDV) ekiplerinin kömür dağıtımlarını yerinde denetlediği sırada yaşlı iki kadının elektrik ve suyu olmayan tek göz odalı evlerinde tek başlarına yaşadıklarına tanıklık etmesi ve vakıf ekiplerine yaşlı kadınlara kömür yardımının yanı sıra erzak ve nakdi yardımda da bulunulması talimatı vermesinin ardından harekete geçen ekipler, yaşlı kadınlara gıda maddelerini ulaştırdı.
Çorlu SYDV ekiplerinin ilçe genelinde tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımı dağıtımlarını inceleyen vakfın da başkanı olan Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, dağıtımlar sırasında ihtiyaç sahibi yaşlı kadınlar ile karşılaşmış, tek göz odalı evlerinde tek başlarına, elektrik ve su olmadan yaşam savaşı veren kadınlara kömür yardımının yapılmasının yanında erzak yardımında bulunulması konusunda talimat vermişti.
Hatip Mahallesi Ahmet Taner Kışlalı Caddesi Kiremithane 1. Sokak üzerinde bulunan tek göz odalı evde tek başına ikamet eden Gülsüm Yolcuer ve aynı avlu içerisinde yer alan tek göz odalı başka bir evde ikamet eden Zekiye Çapin adlı ihtiyaç sahiplerine yapılan kömür yardımları sırasında iki yaşlı kadının evine gelen Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan hem SYDV ekiplerinin çalışmalarını denetledi hem de ihtiyaç sahipleri ile görüşerek sıkıntılarını dinlemişti.
Çorlu Kaymakamını karşısında gören Gülsüm Yolcuer adlı yaşlı kadın elektriği bulunmayan tek göz odalı evine davet ettiği Kaymakam Doğan`a zor şartlar altında yaşam mücadelesi verdiğini belirtmiş, yaşlı kadının evini ve halini gören Kaymakam Doğan da Çorlu SYDV görevlilerine talimat vererek Gülsüm Yolcuer`in kömür ihtiyacının yanı sıra erzak, yiyecek ve giyecek ihtiyacının da karşılanması talimatını vermişti. Vakıf görevlilerinden en kısa sürede yardımları teslim etmesini isteyen Kaymakam Doğan, hiçbir geliri ve sosyal güvencesi olmayan yaşlı kadına yaşlılık aylığı bağlanması konusunda da gerekli yazışmaların yapılmasını istemişti.
Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan`ın yaptığı incelemeler ve verdiği talimatların ardından harekete geçen Çorlu SYDV görevlileri, torbalar dolusu erzak ve yiyecek maddesi ile Gülsüm Yolcuer ve Zekiye Çapin adlı ihtiyaç sahiplerinin kapılarını bir kez daha çaldı. SYDV görevlileri et, tavuk, yumurta, bakliyat, kuru gıdadan oluşan torbalar dolusu gıda maddesini Gülsüm Yolcuer ve Zekiye Çapin`e teslim ettiler.
Vakıf görevlilerini bir kez daha karşısında gören Gülsüm Yolcuer yardımlardan ötürü kendilerine teşekkür etti. Elektriği olmadığı için gaz aldığını ve geceleri gaz lambası ile oturduğunu belirten yaşlı kadın: “Hayatımı devam ettirmek için insanların karşısına geçip el açıyorum. Bu durumdan çok utanıyorum ancak yapacak başka şeyim yok. Sizlerden Allah razı olsun” dedi.
Çorlu`da aile başına bir ton 250 kilogram olmak üzere 2 bin 400 ihtiyaç sahibi aileye toplam 3 bin ton kömür dağıtımına devam eden Çorlu SYDV ekipleri diğer yandan kömür dağıtımlarını da sürdürüyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com