SYDV proje yapmaya doymuyor

SYDV proje yapmaya doymuyor
Altıntaş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Sosyal Riski Azaltma Projesi (SRAP) ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü (SYDGM) Projeleri kapsamında toplam 102 adet proje hazırlandı. Hazırlanan projelerden 59 adedinin onaylandığı bildirild

Altıntaş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Sosyal Riski Azaltma Projesi (SRAP) ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü (SYDGM) Projeleri kapsamında toplam 102 adet proje hazırlandı. Hazırlanan projelerden 59 adedinin onaylandığı bildirildi.
Altıntaş Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının, yardıma muhtaç işsiz vatandaşlara iş imkanı sağlamaya ve toplum hizmetine yönelik projeler hazırlamaya devam ettiği bildirildi. Yapılan yardımlar ve hazırlanan projeler ile ilgili Altıntaş Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi: “SYDGM-Gelir Getirici Projeler kapsamında hazırladığı projelerle İlçe merkez ve köylerinde ikamet eden 3294 sayılı kanun kapsamında değerlendirilerek yardıma muhtaç olduğu tespit edilen vatandaşlara iş kurma ve hayvansal üretime yönelik, kişi başına 15 bin TL, ilk iki yıl ödemesiz, sonraki altı yıl altı eşit taksit şeklinde sekiz yıl faizsiz olarak kredi imkanı sağlayarak, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşların kendi işlerine sahip olup kendi imkanlarıyla geçimlerini sağlamalarını amaçlamaktadır. Vakfımız tarafından Gelir Getirici Projeler kapsamında 50 adet proje hazırlanmış olup bu projelerden 39'u onaylanmış, 75 vatandaşımıza geçim kaynağı temin edilmiştir. Onaylanan 8 proje Süt Sığırcılığını Geliştirme Projesi olup 43 vatandaşa toplam 322 bin 500 TL faizsiz kredi imkanı ile kişi başına 2'şer adet toplam 86 adet, 1 yıl sigortalı holstein ırkı gebe düve dağıtılmıştır. Gelir Getirici Projeler kapsamında, Süt Sığırcılığını Geliştirme Projesi dışındaki 31 proje ile 32 kişi iş imkanına kavuşmuştur. İş kurma projeleri için 32 vatandaşımıza toplam 261 bin 470 TL faizsiz kredi imkanı sağlanmıştır. Projeden faydalanan aileler projelerden memnun olduklarını beyan etmişlerdir. Vakfımız, yardıma muhtaç diğer ailelerin de memnuniyeti için Gelir Getirici Projeler kapsamında yeni projeler hazırlamaya devam etmektedir. Bu kapsamda ikinci bir hayvancılık projesi ile 15 vatandaşa kişi başına 15bin TL faizsiz kredi imkanı sağlanarak süt sığırı ve koyun temin edilecektir.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com