T.C. için 3 yıl bekledi şimdi kaldırıyor!

T.C. için 3 yıl bekledi şimdi kaldırıyor!
Eskiden Yunan vatandaşı olan Batı Trakyalı Türk, Mehmet Müezzinoğlu , Meriç nehrini yüzerek Türkiye’ye iltica etmesinin ardından, 3 yıl vatansız olarak yaşadı ve TC vatandaşı olmayı bekledi.

TC nüfus cüzdanı almak için bekleyen Mehmet Müezzinoğlu, şimdi ise bakanlığının birimlerinden Türkiye Cumhuriyeti anlamına gelen TC kısaltmasını kaldıran isim oldu.

T.C.'NİN MANTIĞI YOKMUŞ!
 
Sağlık Bakanlığı birimlerinden TC kısaltmasının kaldırılması tepkilere neden olurken, Bakan Müezzinoğlu, ”Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı” ibaresinin devam edeceğini belirtti ve ”Ama onun altında ’İstanbul Ümraniye Kamu Sağlığı Hastanesi’ derken, ayrıca TC kullanılmasının bir mantığı yok” dedi. Müezzinoğlu, hastane ve bakanlığa bağlı kuruluşların, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın kurumsal yapısı altındaki kurumlar olduğunu belirterek, ”Kurumsal yapımız bu şekilde devam edecek” dedi.
 
3 YIL TC’Yİ BEKLEMİŞTİ
 

Gümülcine doğumlu olan Müezzinoğlu, ilk ve ortaokulu doğduğu yerde bitirmiş, 1971’de İstanbul’a gelip lise tahsili yapmıştı. Başbakan Erdoğan ile okuduğu İmam Hatip Lisesinde arkadaş oldu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini 1982’de bitirdi ve Batı Trakya’ya döndü. Ancak Yunanistan’ın asimilasyon politikaları nedeniyle mesleğimi yapamadı.
 
13 Ağustos 1983 günü Meriç nehrinden Türkiye’ye geçen Müezzinoğlu, 25 dakika süren ve hayatını değiştiren bu süreci ‘’Anavatana gitmek için riskleri göze almıştım. Doğduğun, büyüdüğün ülkeden ceketini alıp da başka bir ülkeye gitmek çok zordu, ama Anavatan Türkiye’ydi’’ diyerek anlattı.
 
Türkiye’ye iltica eden ve İstanbul’da 3 yıl ‘’Haymatlos-Vatansız’’ olarak yaşayan Müezzinoğlu, bu süre içinde TC vatandaşı olmayı ve TC nüfus kağıdını bekledi. 1986 yılında da TC vatandaşı oldu. 27 yıl sonra ise Sağlık Bakanlığı koltuğundayken bakanlık birimlerinden TC kısaltmasını kaldıran isim oldu.
 
SALDIRI MI VAR?
 
TC kısaltmasının kaldırılmasına tepkiler de sürüyor. 10 milyon kişi facebook profilinin başına TC eklerken, MHP Grup Başkanvekli Oktay Vural da, ‘’Burası Türkiye Cumhuriyeti devleti. Ziraat Bankasından çıkartılıyor, Sağlık Bakanlığından çıkartılıyor. Bayrağımıza, Cumhuriyetimize yönelik bir kampanya mı var, saldırı mı var? Bunun gerekçesi nedir? Burası Türkiye Cumhuriyeti devletidir’’ dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com