T.C. KÜTAHYA 1.(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2012/26 Satış

T.C. KÜTAHYA 1.(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2012/26 Satış
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KÜTAHYA
1.(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2012/26 Satış
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Taşınmazın;
Tapu Kaydı: KÜTAHYA ili, MERKEZ ilçesi, LALA HÜSEYİN PAŞA MAH., 840 ada,
107 parsel, 126.60 m2, Dükkan 
Özellikleri: Fuatpaşa Mh.Yeni Sanayi sitesi 3.sokak No : 21 Kütahya adresinde tek katlı Sobalı 24 yıllık karkas Dükkan
İmar Durumu: Küçük sanayi sitesinde kalmakta olup 1 kat ve H:5,50 müsadeli yapı adasında :  1.Satış Günü: 14/12/2012 
2.Satış Günü  :24/12/2012 
Satış Saati : 10:10-10:20 - Arası
Satış Yeri : Kütahya Adliyesi Ek Bina ikinci kat ihale salonu
Muhammen Bedel Satış Şartları :111.210,00-TL
Satış Şartları: 1-Satış, yukarıda belirtilen birinci satış gününde, satış saatleri arasında satış yerinde açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 60'mı ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış ve paylaştırma giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur . Böyle bir bedele alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak şartıyla yukarıda belirtilen ikinci satış gününde aynı yer ve saatler arasında ikinci artırmaya çıkarılacaktır . Bu artırmada da rüçhanlı alacaklıların alacakları toplamını, satış ve paylaştırma giderlerini geçmesi ve artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin yüzde 40' mı bulması lazımdır. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir .
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin yüzde 20'si nispetinde Türk Lirası peşin para veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcıya istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tapu alım harcı, damga vergisi ile K.D.V. alıcıya aittir. Birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile on beş gün içinde memurluğumuza bildirmeleri lazımdır . Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaştırmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İki ihale arasındaki farktan ve yüzde 10 faizden alıcı ve kefilleri mesul tutulacak ve hiç bir hükme hacet kalmadan kendilerinden tahsil edilecektir.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları , başkaca bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla memurluğumuza başvurmaları gerekmektedir.
İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.20/10/2012
(*)Ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.(İİK.m.l26)
AKİS BÖLGE  GAZETESİ   10112012    İTB: 8758   (4x17)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com