T.C. KÜTAHYA 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2013/14 SATIŞ

T.C.      KÜTAHYA 1. (SULH HUKUK MAH.)  SATIŞ MEMURLUĞU    2013/14 SATIŞ
Satılmasına karar verilen takınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
              T.C. 
          KÜTAHYA
1. (SULH HUKUK MAH.) 
  SATIŞ MEMURLUĞU 
      2013/14 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen takınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri   : Kütahya 11, Merkez Maruf Mh.260 ada 4 parsel sayılı Bahçeli kerpiç ev vasfında iken üzerindeki ev yıkılmakla arsa vasfına dönüşmüş, 
Adresi     : Maruf Mh.LHP.cad.Üzerinde Evliye Çelebi İlköğretim Okulu arkasında-Kütahya
Yüzölçümü   :459,08 M2. 
Arsa Payı    : Tam
İmar Durumu : Bitişik nizam üç kat yapı adasında,cephe karakteri korunacak ve etkilenme geçiş alanı içindedir, askeri havaalanı mania planı kriterlerine uyulacaktır.
Kıymeti       :  160.678,00 TL
KDV Oranı  :   %18
Kaydındaki Şerhler : ................
1. Satış Günü                      : 08/11/2013 günü 10:00 - 10:10 arası 
2. Satış Günü Satış Yeri       : 03/12/2013 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri                   :   Kütahya Adliyesi Ek bina ikinci kat ihale salonu 
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir, ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/14 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 19/09/2013
AKİS BÖLGE GAZETESİ  01102013  (4x19)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com