Tabip Odası Tam Gün Yasasını Eleştirdi!

Tabip Odası Tam Gün Yasasını Eleştirdi!
Uşak Tabip Odası'na üye bir grup doktor, Devlet Hastanesi bahçesinde düzenledikleri basın toplantısı ile tam gün yasasını eleştirdi.

Uşak Tabip Odası'na üye bir grup doktor, Devlet Hastanesi bahçesinde düzenledikleri basın toplantısı ile tam gün yasasını eleştirdi.
Tabip Odası Başkanı Dr. Tarkan Amuk önderliğinde hastane bahçesinde toplanan yaklaşık 15 doktor, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın kendilerini eleştiren açıklamalarının tüm doktorları üzdüğünü ifade ettiler. Grup adına basın açıklamasını okuyan Tabip Odası Başkanı Dr. Tarkan Amuk, tam gün yasasının sadece hem kamuda hem muayenehanelerinde çalışan 4 bin 500 hekimle sınırlı olmadığını ve yasanın bütün hekimleri ilgilendiren bir işgücü piyasası düzenlemesi olduğunu savundu.Yasa ile hekim emeğinin ucuzlatıldığını ve hekimlerin düşük ücretlerle güvencesiz çalışmaya zorlandığını iddia eden Tarkan Amuk şunları söyledi; “Biz hekimler “doktorları ağaca bağlayın, kaçmasınlar” diyen cuntacıları da, “bu doktorların gözü doymaz” diyen siyasetçileri de hatırlıyoruz. Ama hiçbirinin bu ülkenin sağlık sorunlarını çözdüğünü hatırlamıyoruz. Hiç kimsenin, hiçbir bahaneyle; bu ülkenin insanlarına sağlık hizmeti sunmak için fedakârca çaba gösteren hekimlik gibi saygın ve değerli bir mesleğin mensuplarına saygısızlık yapmaya hakkı yoktur. Hekimlere yönelik her türlü küçük düşürücü ifade; hastalarla aramızdaki güven ilişkisini tahrip etmekte, sağlıkta yaşanan sorunların faturasının hekimler olduğu algısına yol açmakta ve bizlere, hemen her gün polikliniklerde, acil servislerde, hastane koridorlarında şiddet olarak geri dönmektedir. Sayın Sağlık Bakanı'nı, Anayasa Mahkemesi ve Danıştay kararlarına uymaya davet ediyoruz. Eğer hukuka saygılı olmayıp dün web sitesine koydukları emirlerle hekimleri tehdit etmeye devam ederlerse, yalnız bu tehdit emrini veren değil, uygulamaya koymaya kalkanlar da sorumludur.O nedenle bilgilendiriyoruz, uyarıyoruz. Bu işlemleri yerine getirenler de doğacak sonuçlardan ve zararlardan şahsen sorumludur.Sayın Sağlık Bakanı'nı sevgisiz, hürmetsiz, değerbilmez üslup ve tutumundan vazgeçmeye ve doktorlara karşı saygılı olmaya davet ediyoruz

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com