Tabutlu eylem

Tabutlu eylem
ZÜBEYDE HANIM KADIN DOĞUM VE ANNE ÇOCUK SAĞLIĞI HASTANESİ'NİN KAPATILMASINA VATANDAŞLARDAN TEPKİ

ZÜBEYDE HANIM KADIN DOĞUM VE ANNE ÇOCUK SAĞLIĞI HASTANESİ'NİN KAPATILMASINA VATANDAŞLARDAN TEPKİ
Eskişehir'de bir grup vatandaş, Zübeyde Hanım Kadın Doğum Anne ve Çocuk Sağlığı Hastanesi'nin kapatılmasına tepki gösterdi.
Hastane önünde toplanan vatandaşlar, sivil toplum örgütleri, siyasi parti yetkilileri, İl Sağlık Müdürlüğüne kadar yürüdü. Vatandaşlar tabut ile 'Hastanemizi geri istiyoruz' ve 'sağlık müdürü istifa' yazılı dövizler taşıdı.
İl Sağlık Müdürlüğü önüne tabut, siyah çelenk ve bir yumurta bırakan vatandaşlar adına konuşma yapan Şirintepe Mahallesi Muhtarı Nuren Kahraman, Tepebaşı ilçesine hizmet veren Zübeyde Hanım Kadın Doğum Anne ve Çocuk Sağlığı Hastanesi'nin 1 Kasım'da kapatıldığını belirterek, anne ve çocuk sağlığı konusunda sorun yaşadıklarını kaydetti.
Hastanenin kapatılması nedeniyle Tepebaşı ilçesine bir hastanenin hizmet verdiğini ifade eden Kahraman, şöyle konuştu: 'Yoğunluk nedeniyle Eskişehir halkı yeterli ve zamanında sağlık hizmeti alamıyor. Hastanenin kapatılması kararı planlama yapılmadan alındı. Sağlık Müdürlüğü kapatma kararında direndi. Hastanenin kapatılmasıyla birlikte anne ve çocuk sağlığı konusunda sorunlar yaşıyoruz. Tüm Tepebaşı bölgesinin tek hastaneye düşmesinden dolayı ortaya çıkan yoğunluk sebebiyle yeterli kalitede hizmet alınamamaktadır. Sayın sağlık müdürüm Yunusemre Devlet Hastanesi'nin kampüsüne yapacağınızı söylediğiniz 600 yatak kapasiteli hastane oluncaya kadar Zübeyde Hanım Hastanesi'ni anne ve çocuk sağlığına açın. Sizden bir anne olarak, anne ve çocukların sağlığı için rica ediyorum' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com