Taçi: "Sırbistan ateşle oynuyor"

Taçi: "Sırbistan ateşle oynuyor"
Kosova Başbakanı Haşim Taçi Sırbistan'ın sınır değişikliğinde ısrar etmesi halinde, bunun kendisi aleyhine dönüşeceğini söyleyerek "Sırbistan ateşle oynuyor" dedi.

Kosova Başbakanı Haşim Taçi Balkanlar'da sınırlar konusunun çözüldüğünü bilmelerine karşın, Sırpların Avrupa geleceklerini tehlikeye atmakta olduklarını söyledi. Taçi Kosova'nın bölünmeyeceğine dair açıklamalarda bulunmaktan artık yorulduğunu belirtti.

Konuyla ilgili Hırvatistan'ın ''Jutarnji list'' gazetesine verdiği demecinde Başbakan Haşim Taçi Sırp meslektaşı Ivica Daçiç ile temaslarını da ikili temaslar olarak nitelendirdi.

"Balkanlar'da devletlerin kurulması ve sınırların saptanması sona ermiş bir süreçtir. Buna net bir şekilde ABD Devlet Sekreteri Hllary Clinton da geçenlerde Priştine ve Belgrat'ı ziyaret ettiğinde işaret etti" şeklinde konuşan Taçi Sırbistan'ın sınır değişikliğinde ısrar etmesi halinde,  bunun kendisi aleyhine dönüşeceğini söyledi. Taçi "Sırbistan ateşle oynuyor" dedi.

Iviva Daçiç'in Brüksel'de Taçi'nin tutuklanmasını isteyebilirim sözlerini şaka olarak değerlendiren Kosova Başbakanı Haşim Taçi, ''Ivica Daçiç'in Kosova ziyareti esnasında ben de kendisini tutuklatabilirdim'' ifadesini kullandı.

Başbakan TaçiBrüksel'deki görüşmelerle ilgili  gelişmeler hakkında  Cumhurbaşkanını bilgilendirecek  Ayrıca Perşembe günü  Mecliste milletvekillerine görüşme hakkındaki ayrıntıları aktaracak. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com