Taciz iddialarına cevap geldi! /VİDEO

Taciz iddialarına cevap geldi! /VİDEO
Manavgat'ın dünyaca ünlü Köprülü Kanyonda geçtiğimiz günlerde basına yansıyan taciz iddiaları, geçimini bu işten sağlayan yüzlerce raftingçinin tepkisine neden oldu.

28 yaşındaki Rus iş adamı Alexandr Ushnikov, avukat eşi 25 yaşındaki Alena Ushnikova, tatil için geldikleri Antalya?da rafting yapmak üzere gittikleri Köprülü Kanyonu'nda rafting sırasında eşinin raftingciler tarafından taciz edildiğini ve kendisinin de dövüldüğünü iddia etmişti.13 kilometre uzunluğu ve doğal güzellikleri ile dünyanın en ünlü kanyonlarından olan Köprülü Kanyonunda çalışan ve olayın şahidi olan Eyüp Kurnaz, her gün yüzlerce turistle ve rafting meraklısı ile birebir ilgilendiklerini belirtirken, tepkilerini dile getirdi. Kurnaz, "Böylesi bir olay ilk defa başımıza geliyor. Bizler geçimimizi bu işten sağlıyoruz ve burası bizim ekmek teknemiz. Bugüne kadar buraya binlerce turist geldi ve en ufak bir olay dahi olmadı. Ancak bu rus turist, taciz iddiası ile konuyu saptırdı ve burada çalışan yüzlerce insanı zan altında bıraktı. Köprülü kanyon dünyaca ünlü bir rafting alanı. Rafting sırasında da zaman zaman huzursuzluk çıkaran bu şahıs botta davranışları ile diğer insanları da rahatsız etti. Fotoğraf çeken arkadaşımızın çalışmasına 'ben daha ucuza resim çekiyorum' diyerek engel oldu yine ses çıkarmadık. Rafting bitiş noktasında kendisinin boksör olduğunu söyleyip arkadaşımıza bir takım hareketler yaptı. Arkadaşımız Rusça bilmediği için ne söylediğini anlamadı, ancak Rusça bilen arkadaşımız küfür ettiğini anlayınca 'neden küfür ediyorsun' demiş, o da 'yoksa seni mi döveyim' deyip yumruk salladı. Olay ondan sonra gelişti. Kesinlikle rafting sırasında eşine bir taciz olayı yoktur. Rafting sırasında yaptığı olumsuz hareketlere sabredilmiş olup, rafting bitiminde arkadaşımıza yumrukla saldırmasından sonra meydana gelmiş bir olaydırö diye konuştu.

Raftingçi Recep Serel de Rus turistin gazetecilere verdiği beyan ile jandarmaya verdiği ifadenin çelişkili olduğunu belirterek, Botta taciz olayı kesinlikle yoktur. Rafting sonunda Rus raftingçi fotoğraf için kıyıya çıktığında Rusça bilmeyen bir abiye el kol hareketi yapıp, bir şeyler söyleyince, Rusça bilen arkadaşa 'bu ne söylüyor' diye sorduğunda, o da rus raftingçiye ne söylediğini sorunca küfür etmiş ve 'yoksa seni mi döveyim' diyerek iki yumruk attı. Daha sonra o arkadaşın kardeşi ve çevredekiler müdahale etti. Olay bu şekilde gerçekleşti. Gazetelerdeki ifadeler ile konsolosluğa ve jandarmaya verilen ifadeler farklı farklı. Köprülü Kanyon'da böylesi bir olay ilk kez yaşanıyor ve taciz iddiaları çok çirkin. Burada yüzlerce insan bu işten ekmek yiyorö dedi.

Macera tutkunu turistlerin ülkemizdeki en önemli mekanlarından olan Köprülü Kanyon?da 13 kilometre uzunluğundaki parkurda rafting yapmak isteyenler, yaklaşık 3 saat süren kanyon serüveninde yemek dahil kişi başı 20-30 TL ücret ödüyorlar. Köprülü Kanyonu yerli turistlerin daha çok ziyaret amaçlı, yabancı turistlerin de ağırlıklı olarak rafting amaçlı ziyaretlerine ev sahipliği yapıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com