Tacizci koça 442 yıl isteniyor

Tacizci koça 442 yıl isteniyor
Amerikan futbolu eski koçu Sandusky 48 cinsel istismar şikâyetinin 45’inden suçlu bulundu
Penn State’in Amerikan futbolu eski koçu Jerry Sandusky 48 cinsel istismar şikâyetinin 45’inden suçlu bulundu. Tacizci antrenörün 442 yıl hapsi isteniyor.
 
Hürriyet'in haberine göre, ABD’nin en saygın üniversitelerinden Penn State’in Amerikan futbolu takımı eski yardımcı antrenörü Jerry Sandusky (68), 15 yılda 10 çocuğa cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılandığı mahkemede 48 suçlamadan 45’inde suçlu bulununca cezaevine gönderildi.

Yargıcın vereceği karara göre Sandusky’nin alacağı hapis cezası 442 yılı bulabilecek.
 
İddialara göre; psikolojik desteğe ihtiyacı olan çocukları kurbanları gibi seçen Sandusky, onlara hediyeler veriyor, maçlara davet ediyor ve evinde ağırlıyordu. Çocukları deplasman maçlarına davet ettiğinde taciz ettiği mahkemeye gelen ve bugün artık birer yetişkin olan 8 kurbanının ifadesinde yer aldı.
 
SORUŞTURMA GENİŞLİYOR
 
Jürinin Sandusky’i suçlu bulması sonrasında, mahkeme yargıcının vereceği ve maksimum 442 yıl ceza süresi ile bir zamanların efsane antrenörünün bundan sonra ömrünü hapiste geçireceği görülüyor. 
 
Ancak, bu karar ile ABD’nin ünlü okulu ipten kurtulamıyor. FBI, üniversite mütevvelli heyeti, güvenlik müdürü, 2 diğer yardımcı antrenör ve 2 yöneticinin de olaylara göz yumduğu gerekçesiyle soruşturmasına devam ediyor.
 
 ÜVEY OĞLUNU DA TACİZ ETMİŞ
 
Jerry Sandusky’nin, çalıştırdığı 10 çocuğa 15 yıl içinde yüzlerce defa cinsel tacizde bulunduğu ve birine tecavüz ettiği iddiasıyla açılan davada sona gelinirken, evlat edindiği oğlu da benzer bir suçlama ortaya attı.

Jürinin değerlendirmesi sürerken iki savcı gündeme bomba gibi düşen bir açıklama yaptı. Sandusky’nin evlat edindiği oğlu Matt kendisinin de cinsel taciz kurbanı olduğunu yetkililere ilk kez açıklamıştı. Matt, “Son derece acı verici bir deneyimdi” dedi.

Savcı Yardımcısı Joseph McGettigan, “Tüm mağdur çocukların ortak noktası babasız olmaları. Vahşi bir hayvan gibi en kolay avlara yöneliyordu” ifadesini kullandı. Eski spor adamına çocuk suistimalinden 48 ayrı suçlama yöneltilmişti. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com