Tacizci müdür kefaletle yırttı

Tacizci müdür kefaletle yırttı
2 kadını taciz eden Milli Eğitim Müdürünün hapis cezası paraya çevrildi.

Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Çalışır iki kadın memura cinsel taciz suçundan 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli memurlar J. Y ile Ç.A’yı taciz ettiği iddiasıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Çalışır hakkındaki davada karar çıktı. İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya sanık Şeref Çalışır ile avukatları katıldı. Duruşmaya şikayetçi kadınlardan Ç.A katılırken, J.Y. ise yer almadı.

Sanık Çalışır suçlamayı kabul etmeyerek; "Atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Önceki savunmalarımı tekrar ederim. Müştekiler hem benim hem de şube müdürlerimin, cinsel tacizde bulunduğumu belirtmesine rağmen burada sadece ben yargılanmaktayım. Herhangi bir disiplin cezası almadım. Eğer suçum oysaydı Bakanlık müfettişleri bana ceza verirdi. Nitekim bakanlık tarafından olaya iki kez bakıldı ve aklandım. Bu itibarla beraatımı istiyorum" dedi.

Sanığın kamuda görev yapmasını yasaklayan mahkeme, sanığın tutuklanmasına karar verdi. Ancak mahkeme, sanığın 50 bin TL kefalet ödemesi durumunda serbest bırakılmasına hükmetti. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com