Tacizci müdüre terfi

Tacizci müdüre terfi
Yanında çalışan memuru taciz ettiği iddiasıyla yargılanan Tevhit Kekeç, müze müdürü olarak atandı. Dava açan memur ise 'davanın selameti' için sürgün edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çanakkale Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nda daktilograf olarak çalışırken Kurul Müdürü Tevhit Kekeç’in tacizine uğradığını belirterek dava açan Nejla Kotan’ı “davanın selameti” açısından Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’ne sürdü. Bakanlık, Çanakkale 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakkında “taciz” davası açılan Kekeç’i ise Malatya Müze Müdürü olarak atadı.

İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel de Bakan Ertuğrul Günay’ın yanıtlaması istemiyle konuyu Meclis gündemine taşımıştı. Günay’ın soru önergesine verdiği yanıtta, davada, Kotan’ın sunduğu deliller ile birlikte olayın tümünün incelenmesi nedeniyle 10 aylık bir gecikme yaşandığını belirtti.
 
Kotan’ın neden görev yerinin değiştirildiği sorusuna Günay, “Adı geçenin ataması, davanın selameti açısından yapılmış olup; cezalandırılma amacı gütmemektedir. İlgilinin mağdur duruma düşmemesi için en yakın il ve personel ihtiyacı bulunan Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’ne ataması yapılmıştır. Kekeç’in ataması da Malatya Müzesi’ne yapılmış ve ilgili, Çanakkale’deki görevinden 17 Ocak 2012 tarihinde ayrılmış, 1 Şubat 2012 tarihinde yeni görevine başlamıştır” savunmasını yaptı.
 
ÇALIŞMA YOK

Kekeç’in Malatya Müze Müdürü olarak atandığı öğrenildi. Günay, Tüzel’in “bakanlıkta, işyerlerinde kadına yönelik şiddet, taciz ve mobbing eylemlerinin disiplin suçu kapsamına alınmasına dair bir çalışmanın olup olmadığı” yönündeki sorusuna ise “Taciz ve mobbing bakanlıkların görev alına girmediği için 657 sayılı yasada bir değişiklik çalışması yapılmadı” yanıtını verdi.
(SRK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com