Tacizci Öğretmen’e Sürgün

Tacizci Öğretmen’e Sürgün
Kütahya ilköğretim okulunda 5. sınıftan 3 kız öğrenciye taciz, 2 erkek öğrenciye şiddet uyguladığı iddiasıyla hakkında açılan soruşturma tamamlanan Öğretmen A.Ç. Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine tayin edildi.

İHSAN TUNÇOĞLU-AKİS- ÖZEL KÜTAHYA
    2 ay önce Kütahya’da bir ilköğretim okulunda öğrencilere tacizde bulunduğu iddiasıyla hakkında idari ve adli soruşturma başlatılan A.Ç isimli öğretmen hakkında açılan soruşturma tamamlandı ve Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine tayin edildi.
    Olay nasıl olmuştu?
       Kütahya merkezde bir İlköğretim okulu öğretmeni A.Ç.’nin, 5. sınıf öğrencilerinden 3 kız öğrenciye elle ve sözlerle tacizde bulunduğu ve 2 erkek öğrenciye de dayak atarak şiddet uyguladığı iddiasıyla, öğrencilerin velileri tarafından Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayette bulunmuştu. Bunun üzerine Kütahya Valiliği İl Disiplin Kurulu ve Cumhuriyet  Başsavcılığı, şüpheli öğretmen hakkında soruşturma başlatmıştı.

Tacizci öğretmen  Şanlıurfa'nın Birecik İlçesine sürgün edildi.
    Yetkililerden alınan bilgilere göre; 2 aydan beri soruşturması yürütülen şüpheli öğretmen A.Ç hakkındaki suçlamalar ciddi bulunarak, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Şanlıurfa’nın Birecik İlçesine sürgün edildiği açıklandı.
    Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre, öğretmen A.Ç.’ nin İl Disiplin Kurulu kararı gereğince; Meslekten men edilmesi  talebi ile dosyasının Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Disiplin Kuruluna (Ankara’ya) gönderildiği öğrenildi.
Öğretme A.Ç nin, Öğretmen Eşi;  “Kocama Komplo Kuruldu.”
   Şanlı Urfa’nın Birecik İlçesine Sürgün Edilen öğretmen A.Ç.’ nin, başka bir okulda öğretmenlik yapan Eşi N.Ç. “Kocama komplo kuruldu" dedi.  Gazetemizi sorularını cevaplayan öğretmen N.Ç. konuya ilişkin şunları söyledi: “Kocam sendikal faaliyetlerde bulunduğu için karşıt siyasal görüşü olan bazı kişiler tarafından bir komploya uğradı. Kendisini tanıyan herkes onun asla bu tür davranışlarda bulunmayacağını bilir. O, çocuklara ve insanlara bir baba şefkati ile davranmaktadır. Adalet er geç tecelli edecek ve kocamın suçsuz olduğu ve komploya uğradığı anlaş

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com