Tacizcileri döven kadın savcının cezası onandı

Tacizcileri döven kadın savcının cezası onandı
Yargıtay, sokakta yürürken kendisine sözlü ve ıslıklı tacizde bulunan kişileri karakola aldırıp döven kadın savcıya, kasten yaralama suçundan verilen bin 500 lira adli para cezasını onadı

FERDİ TÜRKTEN - Yargıtay Ceza Genel Kurulu, sokakta yürürken kendisine sözlü ve ıslıklı tacizde bulunan kişileri karakola aldırıp döven kadın savcıya, Yargıtay 4. Ceza Dairesince kasten yaralama suçundan verilen bin 500 lira adli para cezasını onadı.

Cumhuriyet Savcısı Aslı Betül Cevizoğlu, Sarıyer Adliyesinde görev yaptığı dönemde, Sarıyer Şehit Şeker Aktaş Polis karakolu yakınlarında Murat Kara ve Arif Kara'nın sözlü tacizine uğradı.

Savcı olduğunu belirterek hakaret ettiği bu kişileri daha sonra karakola aldıran Cevizoğlu'nun, polislerin yardımıyla kamera bulunmayan bir odaya aldırdığı, tacizcilere yumruk ve tokat attığı, duvardaki tabloyu kafalarında parçaladığı ve küfürler ettiği iddia edildi.

Cevizoğlu hakkında, Bakırköy 5. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı.

Mahkeme, Cevizoğlu hakkındaki delillerin takdir ve değerlendirilmesi için dosyaların birleştirilerek son soruşturmanın Yargıtay 4. Ceza Dairesince yapılmasına karar verdi.

Dairenin yargılaması sonucunda, Cevizoğlu'nun, kendisine tacizde bulunduğu gerekçesiyle Murat Kara'yı hafif tıbbi müdahaleyle giderilebilecek şekilde yaralama, tişörtünü yırtarak mala zarar verme ve basit biçimde hakaret etme suçları, mağdurun şikayetinden vazgeçmesi nedeniyle düştü.

Cevizoğlu'nun, Arif Kara'ya yönelik hakaret suçunu ise Arif Kara'nın kendisine ıslıklı ve sözlü tacizde bulunması nedeniyle işlediğine karar verilerek, cezalandırılmasına yer olmadığına hükmedildi.

Karakolda yaşandığı iddia edilen olaylarla ilgili ise Cevizoğlu'nun kasten yaralama suçundan cezalandırılmasına karar verildi.

Cevizoğlu, Murat Kara'ya yönelik karakoldaki eylemleri nedeniyle Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) kasten yaralama suçunu düzenleyen 86. maddesi uyarınca 120 gün adli para cezasına çarptırıldı.

Sanığın, nüfuzunu kötüye kullanarak eylemi gerçekleştirdiğinden yarı oranında artırılan cezası, haksız tahrik ve takdiri indirim hükümleri uygulanarak 75 gün karşılığı bin 500 lira adli para cezası olarak belirlendi.

Kararın temyiz edilmesi üzerine dosya Yargıtay Ceza Genel Kurulunun gündemine geldi. Kurul, Dairenin Cevizoğlu ile ilgili kararını onadı.

Muhabir: Ferdi Türkten
Yayınlayan: Cemil Kartal

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com