Tacizcisinin peşinden 2 km koşup yakalattı

Tacizcisinin peşinden 2 km koşup yakalattı
İstanbul'da, avukat Hicran Akkaya Şenol, sabah koşusu yaptığı sırada kendisini taciz eden genci, 2 kilometre kovalayıp yakalattı. Şenol, "Yapılanın yanına kâr kalmaması için kovalayıp yakalattım" dedi.
İstanbul Şişli'de, sabah sporu yapan avukat bir gencin tacizine uğradı. Olay, İstanbul Şişli'de Piyalepaşa Bulvarı'nda dün saat 09.25 sıralarında meydana geldi. Avukat Hicran Akkaya Şenol spor için kaldırımda koşarken yanından geçtiği 25 yaşındaki M.Ç.'nin elle tacizine uğradı. M.Ç.'ye tepki gösteren Şenol, M.Ç.'nin kaçması üzerine "Sapık var yakalayın" diye bağırdı. Avukatın çığlığı üzerine M.Ç. görgü tanıkları ve kendisi tarafından takip edildi. 
 
Yirmi dakika boyunca yaklaşık iki kilometrelik kovalamaca yaşandı. Şenol, M.Ç.'nin peşinden koşarken, polisi arayıp kaçış noktasını bildirdi. Yolda rastladığı inşaat çalışanlarından yardım istedi. Sonuçta da polis, M.Ç.'yi Okmeydanı'na doğru kaçarken yakaladı. Şenol'u taciz ettiği iddiasıyla Feriköy Polis Merkezi'ne getirilen M.Ç. sorgusunda işsiz olduğunu ve taciz gibi bir eylemde bulunmadığını sadece laf attığını söyledi. Taciz gerekçesiyle gözaltına alınan M.Ç. ifadesinde ise "Ben öyle bir şey yapmadım" diyerek kendini savundu. Ancak M.Ç. Feriköy Polis Merkezi'ndeki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. 
 
VATANDAŞLAR DA YARDIM ETTİ 
 
Yapılanın yanına kâr kalmaması için M.Ç.'yi kovalayıp yakalattığını belirten Şenol, "İşe gitmeden önce sabah sporuna çıktım. Koşarken bir şahıs eliyle kalçama dokunup sözlü tacizde bulundu. 
 
Yalnız olduğum için önce etrafıma baktım, çok korktum. Bağırıp kovalamaya başladım. Birkaç kişi bana katıldı. Şahıs, dikenli çalılıkların arasına daldı. Yakalanması için gayret sarf ettim. 
 
Okmeydanı yoluna çıktığında polisi aradım. İnşaatçılardan yardım istedim. Sonuçta da yakalattım. Birçok kadınımız tacize uğruyor. Ya utancından ya da rezil olmamak için sesini çıkarmıyor. Bu da tacizcileri ve sapıkları teşvik ediyor. Bu insan bir sonraki gün başka bir kadına tecavüz de edebilirdi" dedi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com