Tacizciye parkta tuzak

Tacizciye parkta tuzak
Samsun'da bir tekstil firmasında çalışan ve olay tarihinde 16 yaşında olan B.A., kendisini elle taciz eden 32 yaşındaki Nevzat Akman'ı, amcasının çocuklarına söyledi.
Bir sabah işe giderken parkta genç kızın yanına yaklaşan Akman, 2 amca çocuğu tarafından dövülerek polise teslim edildi. 'Cinsel istismar' suçundan yargılanan sanık 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. B.A. ise, "Küçük çocukları var. Onlara acıdığım için şikayetçi değilim" dedi.
 
İlkadım İlçesi Zeytinlik Mahallesi'nde 2010 yılı Ağustos ayında meydana gelen olayda, her sabah erken saatte işe gitmek için yola çıkan B.A., mahalle parkının içinden geçerken yanına bir kargo şirketinde çalışan evli 2 çocuk babası Nevzat Akman geldi.

İddialara göre genç kıza, ondan hoşlandığını ve evlenmek istediğini söyleyen Akman, "Bugün işe gitme. Birlikte gezelim" diyerek tenha bir sokağa götürmek istedi.

B.A.'nın teklifi kabul etmeyip direnmesi üzerine Akman, elinden tutup beline sarıldı. Mücadale sırasında da genç kızı yanağından öptü. 
 
Kendisini taciz eden kişinin elinden kaçarak işe giden B.A., akşam olup eve dönünce başına gelenleri annesi 33 yaşındaki P.A. ve amcasının çocukları olan 23 yaşındaki Murat A. ile 33 yaşındaki Yaşar A.'ya anlattı. 
 
DÖVÜP POLİSE TESLİM ETTİLER
 
Bunun üzerine genç kızın annesi ve amca çocukları sabah işe giden B.A.'yı yaptıkları plan doğrultusunda takip etmeye başladı. Kısa süre sonra da genç kız parktan geçerken Nevzat Akman yine yanına geldi.

Kolundan tutup çektiği sırada B.A. bağırarak yardım istedi. Gelen kişileri görünce kaçmaya çalışan Akman'ı yakalayan kuzenler Murat A. ve Yaşar A. tekme tokat dövdü. Ardından da polise teslim etti. Akman, suçlamaları kabul etmemesine rağmen tutuklandı. 
 
5 AY TUTUKLU KALDI
 
Samsun 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde cinsel istismar suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan sanık, yaklaşık 5 ay cezaevinde kaldıktan sonra genç kızın şikayetinden vazgeçmesi üzerine serbest bırakıldı.

Savunmalarında, "Ben sabah işe gidiyordum. Geç kaldığım için servisi kaçırdım. Ardından koşarken, iki adamla bir kadın ansızın bana saldırarak vurmaya başladı. Ne olduğunu anlamadım" diyerek suçlamaları kabul etmeyen Akman, bugün yapılan son duruşmaya katılmadı.
 
'KÜÇÜK ÇOCUKLARI VAR, ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM'
 
B.A. ise şikayetinden vazgeçtiğini tekrar ederek şunları anlattı:
 
"Sabah işe gitmek için servise bineceğim yere doğru giderken, parkta yanıma sanık geldi. Benden hoşlandığını ve evlenmek istediğini söyleyerek birlikte gezmeyi teklif etti. Kabul etmeyince elimden tutup belime sarılarak ara sokağa götürmeye çalıştı. Karşı çıkıp mücadele ederken de beni yanağımdan öptü. Elinden kurtulup işe gittim. Akşam da bu olayı anneme ve amcamın çocuklarına anlattım. Sonra plan yaptık. İşe giderken onlar beni takip edecekti. Sanık yanıma gelince, annem ve amcamın çocukları onu kovaladı. Bir süre kaçtı. Daha sonra yakalayıp polise teslim ettiler. Ancak küçük çocukları var. Onlara acıdığım için şikayetçi değilim."
 
Genç kızın annesi P.A. ise, kızının kendilerine olayı anlatması üzerine yeğenleriyle birlikte takip ettikleri ve sanığı dövdüklerini söyledi.

Mahkeme olay nedeniyle B.A.'nın ruh sağlığının bozulduğunu ancak şikayetçi olmadığını belirterek, Nevzat Akman'a 3 yıl 4 ay hapis cezası verdi. (SNK)
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com