Tacizle suçlandı, intihar etti

Tacizle suçlandı, intihar etti
Sivas'ta görev yaptığı ilköğretim okulunda şikayet üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilerle duygusal ilişki iddiası nedeniyle hakkında soruşturma başlatılarak açığa alınmasını hazmedemeyip intihara kalkışan Şahin İ., bir haftadır tedavi görd

Kentte 5 yıldır Reşit Akif Paşa İlköğretim Okulu'nda Fen Bilimleri ve Teknoloji öğretmeni olarak görev yapan Ş. İ. hakkında, okulun 8'inci sınıfında eğitim gören 14 yaşındaki iki öğrencisine sevgi içerikli telefon mesajları gönderdiği ve duygusal birliktelik yaşadığı iddiası ile öğrenciler tarafından şikayet edildi.

Bunun üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından müfettiş görevlendirildi. 19 Nisan'da başlatılan soruşturma kapsamında 20 Nisan'da Ş.İ.'nin açığa alınması kararlaştırıldı.

Müfettişler okulda çok sayıda öğretmen ve öğrencinin ifadesine başvurdu. Olaydan haberdar olan aileler de duruma tepki gösterdi.

Kendisi gibi öğretmen olan H.İ. ile evli olan, 7 ve 2 yaşında iki çocuğu bulunan Ş. İ.'nin eşinin üçüncü çocuğuna hamile olduğu belirlendi. Mesajlardan öğretmen eşinin de olay ortaya çıkmadan önce bilgisinin olduğu öne sürüldü.

BUNALIMA GİRDİ

Okulda başlatılan soruşturma kapsamında açığa alınması nedeni ile bunalıma giren Ş. İ. bir kaç kez intihara kalkıştı. İlk olarak evine ve ailesine bir mektup bırakıp helallik isteyerek otomobili ile evinden ayrılan Ş. İ., kent merkezi yakınlarındaki Kızılırmak'a atlayarak intihara kalkıştı.

Yüzme bilmeyen Ş. İ., çevredekiler tarafından kurtarıldı. Ancak, her hangi bir tedavi programı uygulanmayan ve girdiği bunalımdan kurtulamayan Ş. İ., iddia konusu olan öğrencilerin ailelerini ve çevresindeki bir çok kişiyi arayarak suçsuz olduğunu belirterek, helallik istedi.

Ancak ailelerin tehditleri ile karşılaştı. İntihar girişimleri nedeni ile ailesinin yakın gözetimde tuttuğu Şahin İ., 1 Mayıs'ta öğlen saatlerinde yakınlarının bir anlık dalgınlığından yararlanarak Yenişehir Mahallesi'ndeki apartman dairesinde kendisini atkı ile mutfaktaki doğalgaz borusuna astı.

Yakınlarının fark etmesiyle boğulmak üzereyken kurtarılan Şahin İ. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürülerek yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Ancak 8 gün süren yaşam mücadelesinin ardından yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak bu sabah yaşamını yitirdi.

GÖREVE İADE EDİLDİĞİNİ ÖĞRENEMEDİ

Bu sırada Milli Eğitim Müdürlüğü müfettişleri, ilk incelemede yöneltilen iddialar ile ilgili kuvvetli delillere rastlaması nedeni ile öğretmenin suçlu olduğuna dair kanat oluşturdu.

Ancak inceleme sürecinde öğretmenin intihar girişimi haberi, soruşturmanın seyrini değiştirdi. Şikayetçi olan kız çocuklarının aileleri, şikayetlerinden vazgeçti. Daha önce atılı iddiaların doğruluğunu kabul eden Milli Eğitim Müdürlüğü ise öğretmeni yeniden göreve iade etme kararı aldı. Ancak bu karar kendisine iletilemeden öğretmen Ş.İ. yaşamını yitirdi. Yaşanan süreçte Milli Eğitim Müdürlüğü'nün konuyu savcılığa bildirmediği belirlendi.

Öğretmenin yaşamını yitirmesi üzerine Cumhuriyet Savcılığı hem olayla ilgili, hem de Milli Eğitim Müdürlüğü görevlileri ile ilgili soruşturma başlattı. Bugün Numune Hastanesi morguna getirilerek otopsi işlemi yapılan Ş. İ., Tuğut Camisi'nde kılınan cenaze namazı sonrası Yukarı Tekke Mezarlığı'nda toprağa verildi.

İHMAL İDDİASI

İlköğretim Okulu'nda çalışkanlığı ve iyi kişiliği ile tanınan öğretmenin, daha önce görev yaptığı başka bir okulda da benzer suçlamalar nedeni ile okuldan uzaklaştırma alarak, son görev yaptığı okula tayin edildiği de iddialar arasında yer aldı.

Görev aldığı bu okulda öğrencileriyle yaşadığı iddia edilen duygusal ilişki nedeniyle birkaç kez yine şikayet edildiği, ancak okulun talep etmesine karşın Milli Eğitim Müdürlüğü'nün müfettiş görevlendirmediği belirlendi. Milli Eğitim Müdürlüğü konuya ilişkin açıklama yapmadı.

İKİ ÖĞRENCİ AŞIKTI

Öğretmen Ş. İ.'nin mesajlar göndererek arkadaşlık yaptığı iddia edilen ve isimleri açıklanmayan iki öğrencinin de öğretmenlerine aşık olduğu iddia edildi. İki öğrencinin arasında da bu nedenle bir çekişme yaşandığı ileri sürüldü. Olayın ortaya çıkmasından sonra öğrencilere de izin verildi. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com