Tahkim'den Galatasaray'a ret!

Tahkim'den Galatasaray'a ret!
Galatasaray'a Milan Baros konusunda kötü bir haber geldi.

SANSÜRSÜZHABER - Spor Toto Süper Lig takımlarından Galatasaray'ın, Milan Baros'un cezası ile ilgili itiraza ret kararı çıktı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi sitesinden yapılan açıklamada Tahkim Kurulu kararları açıklandı. Kurul ayrıca, Karabükspor'da oynayan Luton Shelton'ın cezasını onarken, İbrahim Akın'ın da tedbir kararının kaldırılmayacağını bildirdi. 

İşte o açıklama :

"Galatasaray A.Ş.'nin Futbolcusu Milan Baros ile ilgili PFDK'nun 07.02.2012 tarihli ve E.2011-2012/714, K.2011-2012/852 sayılı kararına karşı yapmış olduğu itiraza ilişkin Kurulumuzun E.2012/29 numaraya kayıtlı dosyasında talep doğrultusunda duruşma açıldı. Duruşmaya Galatasaray AŞ futbolcusu Milan Baros ile tercüman Mert Çetin ve Kulüp vekili Av.Başak Melek katıldı. Sözlü açıklama ve savunmaları dinlendi, tutanak altına alındı. Dosyaya sunulu müsabaka görüntülerinin bulunduğu CD izlendi. Yapılan müzakere neticesinde PFDK'nca Futbolcu Milan Baros'a müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle FDT'nın 43/1-a maddesi uyarınca 3 resmi müsabakadan men cezası verilmesinde subut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı görüldüğünden itirazın reddine, PFDK kararının oybirliğiyle onanmasına,

İbrahim Akın'ın PFDK'nun 07.02.2012 tarihli ve 67 sayılı toplantısında aldığı idari tedbir kararının kaldırılması talebinin reddine dair kararına karşı itiraza ilişkin E.2012/30 numaraya kayıtlı dosyada duruşma açıldı. Duruşmaya İbrahim Akın'ı temsilen Av. Edip Baki Güventürk Kasım katıldı, sözlü açıklamaları ve savunmaları dinlendi, tutanak altına alındı. Yapılan müzakere neticesinde PFDK'nun idari tedbir kararının kaldırılması talebinin reddine dair kararında usul ve talimata bir aykırılık bulunmadığı anlaşıldığından itirazın oybirliğiyle reddine,

Kardemir D.Ç.Karabükspor Kulübü'nün futbolcusu Luton George Kıeshawn Shelton ile ilgili PFDK'nun 09.02.2012 tarihli ve E.2011/2012-748, K.2011/2012-883 sayılı kararına karşı yaptığı itiraza ilişkin Kurulumuzun E.2012/32 numaraya kayıtlı dosyası incelendi. İtirazın süresinde olduğu ve gerekli başvuru harcının yatırıldığı görüldü. Yapılan müzakere neticesinde PFDK'nca Futbolcuya rakip takım sporcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle FDT'nın 45 maddesi uyarınca 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesinde subut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı görüldüğünden itirazın reddine, PFDK kararının oybirliğiyle onanmasına karar verilmiştir"

(EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com