Tahliye çıkmadı, ortalık karıştı!

Tahliye çıkmadı, ortalık karıştı!
Mahkemenin kararının ardından taraftarlar polis ve gazetecilere saldırdı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Asbaşkan İlhan Ekşioğlu'nun dünkü mahkemede tahliye talepleri reddedildi. Fenerbahçe Kulübü mali işler koordinötürü Tamer Yelkovan tahliye edildi. Yelkovan dışında tüm sanıkların tutukluluklarının devamına karar verildi. Kararın ardından İstanbul Adalet Sarayı'nın çevresi karıştı.

Başkan Yıldırım ve Ekşioğlu'na tahliye çıkmayınca sarı-lacivertli taraftarlar polis ve basın mensuplarına saldırdı. Polis taraftarları uzaklaştırmaya çalışırken arbede yaşandı. Tepki veren taraftarlar kameralara saldırdı. Yakılan meşaleler taraftarlar tarafından etrafa saçıldı. Polis, emniyet kordonu oluşturdu ve bir köşeye taraftarları sıkıştırdı. Yaşanan arbede de koluna taş isabet eden bir polis yaralandı. Polis memuru arkadaşları tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı.

Atılan taşlar TV8 Muhabirinin başına isabet etti. Yaralı muhabir meslektaşları tarafından hastaneye götürüldü. Polis grubun dağılması için bir süre bekledi. Ancak taraftarlar dağılmayınca polis gruba yeniden biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Bu sırada taraftarlar "Hükümet istifa" sloganları attılar. Polis ekipleri ara sokaklara girerek taraftarları kovaladı. Bazı taraftarlar gözaltına alındı. Grup ara sokaklara girerek uzaklaştı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com