"Tahmin edemediğimiz şey..." (VİDEO)

"Tahmin edemediğimiz şey..." (VİDEO)
Aykut Kocaman, mağlubiyetin nedenlerini açıkladı...

Sansürsüzhaber - Galatasaray'a deplasmanda 3-1 kaybeden Fenerbahçe'nin teknik direktörü Aykut Kocaman, karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa konuştu. Sarı-lacivertli takımın teknik direktörü Kocaman, çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

"YAPILMASI GEREKENLERİ GALATASARAY YAPTI"

Kocaman yaptığı açıklamada,"Galatasaray'ı kutluyorum. Yapılması gerekenleri Galatasaray yaptı. Oyuna çok sert başladılar. Özellikle sertliğe karşılık veremememiz ilk yarıdaki gidişatı çok etkiledi. Bizim en fazla yapmamız gereken şey; önde baskıyı artırmak, basit top kayıplarını minimuma indirmekti. İkisini de başaramadık. Baskı yapamadık. Tecrübeli oyuncularımızın  basit top kayıpları rakibe yaradı. Maçın ilk yarısında böyle bir durumun olabileceğini tahmin ediyorduk. Tahmin edemediğimiz şey ; standartın bu kadar altında kalmamızdı dedi."

"GALATASARAY'A KARŞILIK VEREMEDİK"

Kocaman sözlerine, "Teknik, taktik ve yerleşim gibi şeyler, futboldaki önemli şeyler. Bunlar gözardı edilmemeli. Maçın belirleyici faktörü, Galatasaray'ın istekli ve sert oyuna karşılık veremememizdi. Bu kadar basit top kaybıyla oynarsak, yerleşim, teknik, taktik gibi anlamda sıkıntılar artıyor. Topu yere indirerek, ayağa paslarla ikinci yarı iyi şeyler yaptık. Esasında, ikinci yarıda top oynamaya başladık. İlk yarıdan daha iyiydik." şeklinde devam etti.

Sarı-lacivertli taraftarların kendilerini Samandıra Tesisleri'ne karşılayacak olmalarını yorumlayan Kocaman, "Bir şey dememe gerek yok. Yine çok iyi düşünmüşler" dedi. Artık önlerine bakmaları gerektiğinin altını çizen genç teknik adam, "Bu mağlubiyeti burada bitirip, önümüzdeki maçlara bakmalıyız. Maalesef hoş bir cümle değil ama bu maçı burada bitirmek ve önümüzdeki 3 sert maça adapte olmak zorundayız" diyerek sözlerini noktaladı. (EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com