TAK Tatlıses'e Saldırıyı Üstlenmedi!

TAK Tatlıses'e Saldırıyı Üstlenmedi!
Tatlıses'e saldırıyı TAK üstlendi iddiası sonrası PKK'nın alt kolundan açıklama geldi..

Dün İbrahim Tatlıses'e yapılan saldırıyı PKK'nın alt kolu TAK'ın (Kürdistan Özgürlük Şahinleri) üstlendiği iddia edilmişti. TRT Haber'in istihbarat kaynaklarına dayandırdığı haberde örgütün saldırıyı üstlendiği kaydediliyordu. Öte yandan terör örgütün saldırıyı üstlendiğine ilişkin sanal alemde TAK'ın resmi sitesinden alınmış gibi gösterilen bir takım fotoğraflar yayılmaya başlandı.

Ardından da örgütün açık kaynak sitesi ücretsiz hosting hizmeti veren bir sistem tarafından kopyalanarak ayrı bir sunucudan TAK'ın saldırıyı üstlendiği bilgisi veriliyordu.

TAK'TAN AÇIKLAMA
İlk olarak TRT Haber'den verilen 'Tatlıses'e saldırıyı TAK üstlendi' iddiası sonrası terör örgütü bir açıklama yaparak saldırıyla ilişkilerinin olmadığını duyurdu.

Terör örgütü sitesinde yaptığı açıklamada, 'Resmi site adresimizin uzantısını değiştiren bazı tetikçiler TRT ile beraber işbirliğine girerek, önce bizim adımıza İbrahim Tatlıses'e yapılan saldırıyı üstlendiler ardından da TRT'nin borazanlığıyla bunun haberini duyurarak olayı saptırmaya, kamuoyunu yanıltmaya çalışıyorlar. Sırdan bir internet kullanıcısının bile rahatlıkla fark edeceği bu tür ucuz sanal sahtekarlıklarla asıl faillerinin bulunmasının önünü kapatma çabasına girişmişlerdir. Olayın oluş biçimi ve sonuçları ve içine girilen bu son oyun, İbrahim Tatlıses'e yapılan saldırının tamamen önceden planlanmış ve gerçekleştirilmiş bir kontrgerilla eylemi olduğunu göstermektedir.' denildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com