"Takdire şayan bir kişiliğe sahipti"

"Takdire şayan bir kişiliğe sahipti"
AKP Kütahya İl Başkanı Mustafa Yenipazar, eski Başbakan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın vefatına ilişkin yayımladığı mesajda; "Kendisinin ortaya koyduğu yılmaz, yıkılmaz hizmet aşkı, tüm ülke insanı nezdinde takdire şayan bir örnekl

AKP Kütahya İl Başkanı Mustafa Yenipazar, eski Başbakan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın vefatına ilişkin yayımladığı mesajda; 'Kendisinin ortaya koyduğu yılmaz, yıkılmaz hizmet aşkı, tüm ülke insanı nezdinde takdire şayan bir örneklik ortaya koymaktadır' dedi.
Yenipazar, mesajında, bilim, devlet ve siyaset adamı, Türk milletinin yetiştirdiği nadir şahsiyetlerden biri olan Prof. Dr. Erbakan'ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını bildirdi.
Erbakan gibi mümtaz şahsiyetlerin kaybının ülkede derin hüzünlere sebebiyet verdiğini ifade eden Yenipazar, şunları kaydetti:
'Bilim, devlet ve siyaset adamı milletimizin yetiştirdiği nadir şahsiyetlerden biri olan değerli hocamız ve sevgili büyüğümüz Sayın Prof.Dr. Necmettin Erbakan Beyefendiyi kaybetmenin derin üzüntüsünü halkımızla birlikte bizde yaşamaktayız. Böyle mümtaz şahsiyetlerin kaybı ülkemizde derin hüzünlere sebebiyet vermekle birlikte kendisinin ortaya koyduğu yılmaz yıkılmaz hizmet aşkı tüm ülke insanı nezdinde taktire şayan bir örneklik ortaya koymaktadır. Asıl meselemiz bu gök kubbe altında bir hoş seda bırakarak huzuru mahşerde alnımızın akıyla hesap vermekse eğer, o zaman bize düşen uğurlar olsun, çıktığın bu asıl yolcuğun sana kutlu olsun hocam demek düşer. Bu vesile ile tüm milletimize, Saadet Partisi Camiasına ve tüm sevenlerine sabırlar ve değerli hocamıza Allah'tan gani gani rahmet diliyoruz.' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com