Takım Kötü Ama Cimbom Borsada Uçuşta!

Takım Kötü Ama Cimbom Borsada Uçuşta!
İstinye'de Riva Riva Riva nidaları yükseliyor...

Riva projesi için 10 firmanın ön yeterlilik aldığına yönelik haberler hisse senetleri fiyatlarını uçurdu. Son günlerde yeşil sahalarda bir biri ardına yenilgiler alarak taraftarını üzen GS, İMKB'de yatırımcının yüzünü güldürüyor. Günlük bazda en çok kazandıran hisse sıralamasında yüzde 15'in üzerinde artışla birinci sıraya oturan Galatasaray hisseleri güne 330 TL'den başlarken en yüksek 375 TL'yi test etti. Hisse gün sonunda ise yüzde 13.75'lik artışla 364 TL'den kapandı.

ÖN YETERLİLİK ALAN FİRMALAR
Riva projesine yönelik 23 firma teklif vermişti. Bunlardan 10 tanesi ön yeterliliği geçti. Ön yeterliliği alan firmalar arasında Soyak, Sur Yapı, Kuzu, Acarlar, Bahadır İnşaat, Abarlar, Kayalar, Yamata, Çelikler ve Uzunlar yer alıyor. Bu firmalarla 10 Aralık'ta tekrar masaya oturulacak ve nihai karar için görüşmelere başlanacak. Tam da bu noktada piyasa uzmanları projeden elde edilecek paranın rekabetten dolayı artabileceğine dikkat çekiyor. GS yetkililerinin beklentisi ise 250-300 milyon dolar arasında bir gelir elde edileceği yönünde. Projeden elde edilecek gelirle şirketin sağlam bir finansal yapıya kavuşması da bekleniyor.

DİVAN KURULU
Diğer yandan Galatasaray Kulübü Divan Kurulu aralık ayı olağan toplantısı, 8 Aralık Çarşamba günü yapılacak. Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirilecek toplantıda, divan başkanlığına gelen evrakın okunmasının ardından, güncel olaylarla ilgili genel görüşme yapılacağı duyuruldu.

HT Ekonomi
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com