Taksi şoförlerinin akaryakıt isyanı

Taksi şoförlerinin akaryakıt isyanı
Geçtiğimiz haftalarda Almanya'daki akaryakıt fiyatlarının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması vatandaşı olduğu kadar taksi şoförlerini de vurdu.

Taksiciler "Kazandığımız para akaryakıta gidiyor" dediler.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Taksi şoförleri, rekor seviyelerde seyreden akaryakıt fiyatlarının kendilerini olumsuz etkilemesinden şikayetçi. Akaryakıt fiyatlarının, Almanya'da bugüne kadar ulaşılmış en yüksek seviyelere gelindiğini söyleyen taksi şoförü Tuncay Yaman "Kazandığımız para aracımıza aldığımız akaryakıta gidiyor. Böyle devam ederse taksi şoförlerini zor günler bekliyor" dedi.

"FİYATLARIN DÜŞMESİNİ BEKLİYORUZ"

Hamburg caddelerini turlayarak para kazandığını söyleyen Yaman "Taksicilik zaten zor bir meslek. Güvenlik riski çok fazla. Bir çok arkadaşımız soyuluyor, saldırıya uğruyor. Zaten kıt kanaat geçiniyoruz. Bunun üzerine bir de ekonomik şartlar, zamlar eklenince bir darbe daha yemiş oluyoruz. İnsanlar eskisi kadar taksiye binmiyorlar. Bu nedenle kazandığımız her centin önemi var. Akaryakıt fiyatlarının yine normal seviyeye düşmesini bekliyoruz" diye konuştu.

"FİYATLARI KIYASLIYORUZ"

Yaman, 17 yıl bir fabrikada çalıştıktan sonra toplu işçi çıkışı nedeniyle işsiz kaldığını ve son çare olarak taksiciliğe başladığını belirterek, "Şoför arkadaşlarımızla sürekli irtibat halindeyiz. Herkes Hamburg'un neresinde ucuz akaryakıt olduğunu gözlüyor. Uygun bir fiyat bulan diğerlerine haber veriyor" dedi. Akaryakıt fiyatının artmasına rağmen taksi ücretlerinin aynı seviyede kaldığını söyleyen Yaman, "Geçen ay 800 Euro'luk mazot yaktım. Eğer fiyatlar düşmezse taksi ücretlerine zam yapılması kaçınılmaz olabilir" uyarısında da bulundu.

"KAMERA SİSTEMİ GEREKLİ"

Özellikle sarhoş müşteriler nedeniyle büyük sıkıntı yaşadıklarını belirten Yaman sözlerine şöyle devam etti:

"Taksiye binen müşterinin kim olduğunu, nasıl birisi olduğunu bilemeyiz. İnsanın iyisi de var kötüsü de. Ne yazık ki biz şoförler açısından hiçbir güvenlik tedbiri yok. Geçtiğimiz dönemlerde taksilere güvenlik kamerası takılması gündeme geldi. Ben bu teklifi kendi can güvenliğimiz açısından destekliyorum. Böylelikle en azından kişilerin eşgali tespit edilir." (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com