Taksicinin Atatürk sevgisi

Taksicinin Atatürk sevgisi
Eskişehir’de bir ticari taksi sahibi, aracının önüne yaptırdığı Atatürk resmine farlı yorumların gelmesi üzerine aracın arkasına ‘Atatürkçü olmam rahatsızlık veriyorsa, verdiğim rahatsızlıktan gurur duyarım’ yazdırdı.

Kentte taksicilik yapan Hakkı Sarıtaş, aracının ön kaputuna yaptırdığı Atatürk resmine insanların farklı yorumlar yapmasından ötürü böyle bir yazı yazdığını söyledi. İleride aracını değiştirmeyi düşündüğünü ve yeni aldığı taksisinin her tarafını Türk bayrağı ve Atatürk resimleriyle kaplatacağını aktaran Sarıtaş, “Atatürk’e hayran ve aşırı seven olan bir kişi olarak arabamı yeni aldığımda ön kaputa Atatürk resmi yaptırdım ve bir dönem öyle gezdim. Arkadaşların ‘Niye bunu yaptın?’, ‘Sana ne kazandırıyor?’ gibi soruları üzerine aracımın arkasına onlara cevap olsun diye ‘Atatürkçü olmam rahatsızlık veriyorsa, verdiğim rahatsızlıktan gurur duyarım’ yazısını yazdırdım. Benim için bu yazı, sevgilimin resmini taşımak gibi bir şey haline geldi. Şimdi ön kaputtan Atatürk resmini kaldırıp, Türk bayrağı yaptırdım. Nasip olursa da Atatürk resmini de yan tarafa yaptıracağım ve logo olarak da ruhsata işleteceğim. Ayrıca aracımı değiştirmeyi düşünüyorum, tüm bahsettiğim işlemleri aracımı değiştirdikten sonra yapmayı planlıyorum” dedi.Araçtaki yazılarla ilgili müşteri tepkilerini de anlatan Sarıtaş, şöyle konuştu:
“İnsanlar İslamiyet’e karşı bir insanmışım gibi değerlendiriyorlar. Halbuki alakası yok, elhamdülillah Müslüman Türk’üm ben. Konuyla alakalı bazı insanlar argo konuşsa da ben her seferinde gerekli açıklamayı insanların kalbini kırmadan, uygun bir dille yapmaya çalışıyorum. Sosyal paylaşım sitelerinde aracın resimleri geziyor, çoğu kişi de takdir ve tebrik ediyor. Aracın arka camında cep telefonu numaram yazıyor, insanlar buradan da arayarak övgü dolu sözler söylüyorlar. İşin doğrusu, çok fazla tepki almadım, genellikle olumlu yönde görüşler aldım. Ama bu yazıyı kesinlikle ticari, siyasi bir şey için yazmadım. Sadece ön kaputa yaptırdığım Atatürk resmine insanların farklı yorumlar yapmasından dolayı böyle bir yazı yazdım.”(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com