Taksim Metrosunda Geçici Kitap Kafe

Taksim Metrosunda Geçici Kitap Kafe
Kütüphane haftasında kitap okumaya yönelik Taksim'de etkinlikler düzenlenecek...

Vatandaşların kütüphaneleri yakından tanımaları ve kütüphanelerden daha çok yararlanmalarını teşvik etmek amacı ile 1964 yılından bu güne ülkemizde Kütüphane Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu yılda 28 Mart-3 Nisan tarihleri arasında 47.'si kutlanacak olan “Kütüphane Haftası” ile ilgili birbirinden ilginç etkinlikler, aktiviteler ve buluşmalar yapılacak.

81 İL 81 KÜTÜPHANE
Geçen sene yayınevlerinden bağış yoluyla toplanan kitaplardan oluşturulan kitaplar daha sonda '7 bölge 7 kütüphane' projesi çerçevesinde kurulan Anadolu'daki tespit edilen 7 ilde kurulan 7 kütüphaneye bağışlanmış, bizzat önceden tespit edilen mekanlara gidilerek kütüphanenin düzenlenmesi yapıldı. Bu proje bu yıl 81 ile 81 kütüphane hedefiyle  devam ediliyor.

OKUMAK' YÜRÜYÜŞÜ
Kütüphaneler haftası içerisine gelen toplum tarafından şaka günü olarak kabul edilen 1 Nisan tarihinde geçen yıl Taksim Meydan'ından Galatasaray önüne kadar yüzlerinde Dünya-Türk klasikleri eserlerinin yazarlarının maskeleriyle birlikte 'Nisan 1 Şakamız: Okumak' sloganıyla yürünmüştü. Bu yılda aynı yürüyüş 1 nisan 2011 Cuma günü saat, 15:00'da gerçekleştirilecek. Yürüyüşe bir çok sivil toplum kuruluşunun yanı sıra İstanbul'da bulunan 30'un üzerindeki üniversiteden katılım olacaktır.

OKUR-YAZAR BULUŞMASI
Etkinlik boyunca her gün en az bir yazarla okur-yazar buluşması yapılacak. Programa yazarlardan Mustafa Armağan, Senai Demirci, Tarık Tufan, Esra Elönü, Ziya Kazıcı, Yıldız Ramazanoğlu, Sevim Arslan, Yusuf Özkan Özburun, Asım Gültekin, Emrah-Ceyda Altuntecim, Ayşe Kara, Ömer Karaoğlu ve Prof. Dr. Yusuf Çengel katılacak.

Program gençlerin kitap ve okumaya yönelik bilincini artırıp bunu eyleme dönüştürmeyi amaçlarken hafta içerisinde dinleti, sergi ve birçok etkinliği de kapsıyor...

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com