Taksim Meydanı yıkılıyor!

Taksim Meydanı yıkılıyor!
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin geçen sene yaptığı Taksim Meydanı'nda sorunlar bitmiyor. Taksim Meydanı vatandaşlar için hayati tehlike arz ediyor.

Geçen sene Mayıs ayında çalışmAlarına başlanan, Eylül ayında sessizce açılan Taksim Meydanı'nda ilk günden beri sorunlar bitmiyor. Kasım ayı içerisinde alt geçidin tavanı su sızdırmamaya başlamış, yağmurda alt geçit su ile dolmuştu. Altgeçide giden yürüyen merdivenler ve asansörlerde sık sık bozularak vatandaşların zor anlar yaşamasına neden oluyor. Meydanın her tarafının betonla kaplanması ayrı bir sorunken, betonlarında çatlamaya başlaması vatandaşların can güvenliğini tehlikeye atıyor.

Uğruna büyük bedeller ödenen Taksim Meydanı'nın, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş'ın "düzenleme yapılacak" açıklamasına karşın hâlâ "beton çölü" görüntüsünde hiçbir olumlu değişiklik olmadı. Ama bu sürede bir sürü olumsuz değişiklik ortaya çıktı. 5 aylık meydanın zemininde yer yer çatlaklar oluştu. Bazı noktalarda beton yama yapıldığıbazı bölgelere ise karo dahi yerleştirilmediği görülüyor. Meydanın çevresinde duvarlarda da kırıklar bulunuyor. Öte yandan, İBB Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu'nda yapılan yatırım ve hizmetlerin toplu açılış töreninde yaptığı açıklamada, mart ayı başında Taksim Meydanı düzenleme ihalesi yapılacağını, meydanın yeşil dokusuyla mümkün olduğu kadar bol ağaçlı ve çiçeklendirilmiş bir yere dönüşeceğini söyledi. (BCE)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com