Taksim Meydanına Dev Ağaç!

Taksim Meydanına Dev Ağaç!
İBB, Beyoğlu Belediyesi ve Beyoğlu Güzelleştirme Derneği'nin projesi olan ağaca tepkiler nasıl olacak?

18 metrelik dev metal ağacın ışıkları yandı, Taksim Meydanı bir anda değişti. Ancak karar sizin. Tepkilere göre ya kalacak, ya gidecek.

ÜZERİNDE FİLM YAYINLANIYOR


Bugünlerde Taksim Meydanı'na çıkanlar şaşırıp kalıyor. Çünkü meydanın görüntüsü artık bambaşka. İBB, Beyoğlu Belediyesi ve Beyoğlu Güzelleştirme Derneği'nin projesiyle meydana 18 metre uzunluğunda, 6 tonluk dev bir metal ağaç yerleştirildi. 15 günde montajı yapılan ağacın üzerindeki LED ekranda İstanbul'un tanıtım filmleri yayınlanıyor. Meydana bakar bakmaz ilk göze çarpan artık bu ağaç. Özellikle de hava karardıktan sonra. Taksim'in yeni görüntüsünü vatandaşların kimi beğeniyor, kimi beğenmiyor. Ancak meydanda yıl ortasında yayalaştırma için inşaat başlayacak. Peki bu ağaç ne olacak?

GİDİN, GÖRÜN, KARAR VERİN


İnşaat sırasında ağaç yerinden kaldırılacak. Meydan düzenlemesi bitince... İşte burası belli değil. Beyoğlu Güzelleştirme Derneği Başkanı Nizam Hışım'dan aldığımız bilgilere göre, bu konudaki tek karar mercii sizlersiniz. Gelen tepkilere göre karar verilecek. Eğer beğenmeyenler çoğunlukta olursa, ağaç yeniden buraya konulmayacak ve şehrin başka bir yerine dikilecek. Eğer beğenenler ağır basarsa, yayalaştırılmış meydana yeniden yerleştirilecek. Bunun için özel bir çalışma yapılması bekleniyor. Gidin, görün ve kararınızı verin. Ucube mi, yoksa meydanı güzelleştiren bir estetik harikası mı?

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com