Taksim Meydanı'nda kar heyecanı

Taksim Meydanı'nda kar heyecanı
Meteoroloji yetkililileri taksim meydanı'nda bugün gözlenen sıradışı yağışa "kar yağışı" denmeyeceğini, bu sıcaklıkta kar yağmasının imkansız olduğunu, ancak kar tanesine benzetilenlerin, dolu parçalarının hızlı gevşemesiyle oluşabileceğini söyledi.
Taksim meydanı'da saat 14. 35 sıralarında gözlenen yağış heyecan yarattı. Birbuçuk dakika süren yağış sırasında yağmur damlalarının arasında kar tanelerini andıran taneler görüldü.

Yağış daha sonra yerini tamamen yağmura çevirdi ancak haziran'a sadece bir gün kala kaydedilen bu görüntüler "sıradışı hava olayları arşivi" ne girecek değeri kazandı. 
 
Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre sıcaklığın 22 derece cıvarında ölçüldüğü bugün kar yağışının olması kesin olarak mümkün olmadığı belirtildi, ancak yetkililer kar taneciklerini andıran bu tanelerin dolunun hızla eriyip yumuşamış hali olabileceğini söyledi.
 
HEMEN ARDINDAN GÜNEŞ
 
Kar heyecanına neden olan yağışın hemen ardından Taksim'de güneş açtı. Kısa süre sonra yaşanan hava olayı Taksim Meydanı'ndaki vatandaşları şaşkına çevirdi. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com