Taksim Meydanı'nda katliam!

Taksim Meydanı'nda katliam!
Polisin, sokaklarda kendisi dışındaki canlıların yaşam hakkına karşı tahammülsüzlüğünün neden olduğu şiddet olaylarına her gün bir yenisi ekleniyor

Polisin, sokaklarda kendisi dışındaki canlıların yaşam hakkına karşı tahammülsüzlüğünün neden olduğu şiddet olaylarına her gün bir yenisi ekleniyor. Taksim Meydanı'nda dün sabah yaşanan olayda, etrftan gelen tüm uyarılara rağmen güvercinlerin arasına dalan polis arabasının 4 güvercini ezdiği, arabadaki üç polisin kendilerine tepki gösteren bir yurttaşı tehdit ettikleri iddia edildi.

Çiztanbul adlı çizgi roman projesinin resmi facebook sayfasında, sayfa yöneticisi tarafından "İstanbul'da asla yaşanmamasını istediğimiz türden, fakat yazık ki daha dün sabah yaşanmış" sözleriyle paylaşılan iletide olay şu şekilde anlatıldı:

"Bu sabah saat 09.45 'de Taksim Meydanında trafiğe kapalı alanda giderken, bir polis aracı güvercinlerin içine tüm uyarılara rağmen durmadan girdi ve 4 tane güvercini ezdi. Olaya şahit olan çocuklar ve yetişkinler olarak şok olduk. Herkes çığlık atarken ve çocuklar ağlarken, araç ve içindeki 3 genç memur biraz ilerde durup olayı izlediler. Yanlarına gittim ve ve tepki gösterdim. Birisi gülüyordu, diğer bana adımı sordu ve de duyarlı olmasalar durmayacaklarını söylediler, ve susmamı önerdiler. Etraf kan ve tüy içinde kaldı, kuşları yem satan amca siyah torbalara koydu, hala can çekişiyorlardı, ben de tehdit edildim can güvenliğimi teslim ettiğim yeni yetme polis memurları tarafından.Bu önemli bir şiddet vak'asıdır ve bilinçsiz insanların elinde erk vardır. Ben bu ülkede her an korku içinde yaşamaktan yoruldum Gerekli yerlere şikayet ettim ama cezai bir yaptırımın bile işe yarayacağını sanmıyorum. Can çekişen kuşlar, kan, tüy, küstah polis gıcır gıcır polis arabası ve çocuk çığlıklarıyla başlayan birgün." (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com