Taksim'de 'Diren Hamile' eylemi

Taksim'de 'Diren Hamile' eylemi
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Kadın Meclisi, Ömer Tuğrul İnançer'in sözlerini protesto etmek için Diren Hamile eylemi düzenliyor. Yurttaşlar göbeklerine yastık koyarak eyleme katılıyor.
Avukat Ömer Tuğrul İnançer'in TRT'te yayınlanan ramazan programında hamile kadınlarla ilgili yaptığı açıklamaları protesto etmek isteyen yurttaşlar Taksim İstiklal Caddesi'nde toplandı.  'Direne direne doğuracağız','Gezine gezine doğuracağız' sloganları atan yurttaşlar İstiklal Caddesi'nde eyleme başladı.
 
Kadıköy'de de 'Diren hamile' eylemi başladı
 
Aralarında ünlülerin de bulunduğu bir çok kişi Kadıköy'de yürüyüşe geçti. Ünlülerde evlerinde çektiği 'Direnhamile' fotoğraflarını Twitter'da açılan #direnhamile etiketi altında paylaşıyor.
 
"Hamilelik tebiyesizlik değildir!"
 
Kadınlar adında yapılan basın açıklamasında, “İnançer’in kadınlara karşı şiddeti ve ayrımcılığı meşrulaştırmaya çalışan zihniyetini kınıyoruz. Hamilelik terbiyesizlik değildir. Utanılacak bir şey değildir” denildi. Yapılan açıklamanın ardından bir süre İstiklal caddesi üzerinde slogan atan kadınlar daha sonra dağıldı.
 
7.5 aylık hamile kadından eyleme destek
 
Eyleme destek için gelen 7,5 aylık hamile Eda Çatalçam ise "Yapılan şeyin gerçeklik değil bir komedi olduğunu düşünüyorum. Hamilelikle ilgili yapılan açıklamaların bir talihsizlik olduğunu ve muhtemelen bu açıklama ile ilgili bir özrün yapılacağını düşünüyorum. Annelere duyulan saygının ve hamilelere duyulan saygının devam edeceğini düşünüyorum. Bu talihsiz açıklamadan dolayı beyefendi'nin özrünü bekliyoruz. Hamile bir kadın olarak kendisini yaptığı açıklamadan dolayı affediyorum umarım hepimizden özür diler özelliklede karnımdaki çocuktan" dedi.
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com