Taksim’de ODTÜ eylemi

Taksim’de ODTÜ eylemi
“Diren ODTÜ Taksim seninle”

Türkiye’de bir grup olimpiyatla oturup kalkarken bir grup da ODTÜ’de gün içinde yaşanan polis şiddetini ve ODTÜ’deki çevre katliamını protesto edenlere destek verdi.
 
Sosyal paylaşım sitelerinde yapılan çağrılar sonucu bu akşam 20.00’da Galatasaray Lisesi önünde ODTÜ'ye destek için Yaklaşık 200 kişilik grup toplandı. Protestolarına önce alkışla başlayan grup ardından “Diren ODTÜ Taksim seninle”,  “ODTÜ’ye selam direnişe devam” sloganlarıyla ODTÜ'ye destek verdi.
 
Galatasaray Lisesi önünde konuşlanan Çevik Kuvvet polisleri 20.20’de ellerinde kalkan ve coplarla müdahaleye başladı. Müdahale sırasında polis, kaçan grubu Odakule’ye kadar kovalayarak dağıttı. Bir süre sonra ara sokaklardan geçerek polislerin arkasında birleşen grup bu kez “Polis simit sat onurlu yaşa”, “Hepimiz Ali’yiz öldürmekle bitmeyiz” sloganları attı.

Çevik kuvvet bu kez grubu Galatasaray’a doğru kovalayarak dağıttı. Müdahale sırasında bazı eylemciler polise torpil fırlattı. Polis, kovaladığı gruptan 5 kişiyi gözaltına aldı. Alkollü olduğu görülen bir eylemci polisin önüne uzanarak ‘yatan adam’ protestosu gerçekleştirdi. (MRE)

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com