Taksim'de polis müdahalesi!..

Taksim'de polis müdahalesi!..
Taksim'de Gezi olaylarında ölenleri anmak isteyen vatandaşların karanfilli eylemine polis müdahalede bulundu.

Taksim Meydanı'nda 'Duran Adam' eylemleri devam etmekteyken dünden itibaren sosyal medya üzerinden bu akşam için de bir toplanma çağrısı yapılmıştı. Binlerce vatandaşın cevap verdiği çağrı Taksim Gezi Parkı önünde ciddi bir kalabalığa ulaşınca polis ekipleri eylemcilere yolu kapattıkları gerekçesi ile 'dağılın' anonsu yaptı. Uyarı üzerine gruplar Gezi Parkı önünden uzaklaştı ancak dağılmadı.

GEZİ PARKI'NA ALINMADILAR

Taksim'de Gezi Parkı'na girmek isteyen eylemcilere polis izin vermedi. Sadece Valiliğin izniyle Taksim Dayanışma Platformundan 9 kişi Gezi Parkına girip ellerindeki karanfilleri bıraktı. Çağrıya uyan binlerce kişi de Taksim Meydanı'na çıktı.

Bir süre sonra halk tekrar park önüne gelmeye başladı. Bu gelişme üzerine polis Gezi Parkı merdivenlerinden inerek meydana doğru ilerledi. Polis grubu önüne katarak İstiklal Caddesi'ne doğru ötelemeye çalıştı.

Grup dağılmamakta direnince polis saat 20:35'de TOMA'larla su püskürterek müdahaleye başladı. Bu sırada kalabalığın önemli bölümünün polislere ellerindeki karanfilleri attığı görüldü. Polis göstericileri dağıtmak için sadece TOMA ile tazyikli su kullandı, biber gazı atmadı.

POLİS MÜDAHALESİ DEVAM EDİYOR

Eylemciler Kazancı Yokuşu, Harbiye ve Gümüşsuyu'na doğru kaçmaya başladı. Polisin gruplara müdahalesi ara ara devam ediyor.

TENCERE TAVALI DESTEK

Diğer yandan Taksim'e gidemeyen vatandaş yurdun dört bir yanında tencere ve tavalarıyla protestolara destekte bulunuyor. Aynı şekilde trafikte bulunan yurttaşlar da kornaları ile eylemleri destekliyorlar. (KKE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com