Taksim'de tartışmalı eğitim sistemine tepki eylemi

Taksim'de tartışmalı eğitim sistemine tepki eylemi
İstanbul'daki meslek odaları ve emek örgütleri, ortak bir basın açıklaması yayınladı. Emek örgütleri, bugün (5 Eylül Çarşamba), "4+4+4 dayatmasına" karşı sokağa çıkıyorlar.
Yeni eğitim döneminde uygulanmaya sokulacak 4+4+4 eğitim sistemi yarın (5 Eylül Çarşamba) İstanbul Taksim'de protesto edilecek. İstanbul Meslek Odaları Koordinasyonu, İstanbul Tabip Odası, İstanbul Eczacı Odası, İstanbul Barosu, İstanbul Veteriner Hekimler Odası, TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, KESK İstanbul Şubeler Platformu, DİSK İstanbul Merkez Temsilciliği ortak basın açıklaması yayınlayarak, "Akit gazetesini kınıyor, eğitimde 4+4+4 dayatmasına karşı sokağa çıkıyoruz" dediler. Basın açıklamasında, 4+4+4'e karşı çıkanların, PKK'li, 'Ergenekoncu' ya da 'Esadcı' ilan edilmeye çalışıldığı belirtildi.
 
5 Eylül Çarşamba günü saat 17.00'de Taksim'de gerçekleştirilecek yürüyüşle ilgili olarak yapılan basın açıklaması şöyle:
 
"AKP hükümeti - Medya İttifakı "dönme dolabı" artık netleşti!
 
Ülkemizde gericiliğe, piyasacılığa, savaş, ırk ve mezhep kışkırtıcılığına, emperyal işgal işbirlikçiliğine dair tüm girişimleri AKP hükümeti yapacak...
 
Bu halk karşıtı, emek karşıtı, bilim dışı yasalara karşı çıkan, bilimsel gerekçeler sunan, demokrasi ve özgürlük talep eden olursa...
 
Başta Akit gazetesi olmak üzere tetikçi medya organları; itiraz edenleri, muhalefet yapanları, demokratik tepki gösterenleri "şeytani planlar yapan PKK'lı, Ergenekoncu ya da Esad'çı" ilan edecek!...
 
Başbakan çare arayan velileri "çocuklarını geri zekalı yapmakla" suçlayacak, Milli Eğitim Bakanı eğitim sendikalarına kulaklarını tıkayıp öğrencileri, velileri ve öğretmenleri mağdur ederken, itiraz edenleri pervasızca "PKK yanlısı ve laikçiler" diye küçümsemeye çalışacak...
 
Bizler bu çadır kumpanyasını, şıracı-bozacı ilişkisini, "AKP-AKİT medyası" işbirliğini iyi tanıyoruz. Bu ülkenin yurttaşları da tanıyor.
 
Bu nedenle, eğitimde gerici-piyasacı 4+4+4 dayatmasına karşı seslerini yükselten kurum ve kişileri "şeytani planlar" yapmakla suçlayanlara inat, 5 Eylül Çarşamba günü saat: 17.00'de Taksim Meydanı’nda buluşuyoruz.
 
Bizler, İstanbul Emek ve Meslek örgütleri olarak, herkese saldırmayı alışkanlık haline getirenlerin "ruhunu şeytana satmış" olduklarından en ufak bir şüphe duymadan, tüm bu karalama ve çarpıtma girişimlerinin ancak emek ve demokrasi mücadelesinin kararlı ve direngen tutumuyla alt edilebileceğine inanıyoruz.
 
İstanbul Meslek Odaları Koordinasyonu, İstanbul Tabip Odası, İstanbul Eczacı Odası, İstanbul Barosu, İstanbul Veteriner Hekimler Odası, TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, KESK İstanbul Şubeler Platformu, DİSK İstanbul Merkez Temsilciliği" (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com