Takvim’den Amanpour’a suç duyurusu

Takvim’den Amanpour’a suç duyurusu
Takvim Gazetesi haber müdürü Mevlüt Yüksel CNN spikeri Amanpour’u mahkemeye verdi.

Takvim Gazetesi asparagas Amanpour röportajından sonra şimdi de CNN ve Amanpour hakkında suç duyurusunda bulundu. Gerçeğe aykırı haber yaparak "Suç işlemeye tahrik", "suçu ve suçluyu övme" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarını işlediği iddiasıyla CNN İnternational ve sunucusu Christiane Amanpour’u mahkemeye veren Mevlüt Yüksel  avukatıyla birlikte bugün Çağlayan Adliyesi’ndeydi.

Adliye çıkışında konuşan Yüksel, "CNN İnternational ve Christiane Amanpour'un Türkiye aleyhine yaptığı yayınlarla ilgili suç duyurusunda bulunduk. CNN İnternational Türkiye'de her yer yanıyori yıkılıyor, ayaklanma varmış gibi bir yayın yapınca biz bir haber yapmaya karar verdik. Christiane Amanpour'un yaptığı yalan, yanlış ve kasıtlı haberlere bir ironi yapmak istedik. 'Kirli itiraf' başlığıyla bu haberi yaptık. Ancak haberin devamında 14. sayfada asparagas yaptığımızı belirttik. Amanpour'un yaptığı haberler Türkiye'ye maddi manevi çok zarar verdiği için şikayetçi olmaya karar verdik. Savcı inceleyecek" dedi.

Amanpour’un Twitter’dan kendisine “Yazıklar olsun” şeklinde tweet attığını söyleyen Yüksel gerçek röportaj teklifinde bulunduklarını cevap beklediklerini belirtti. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com