Talabani’nin beyin ölümü gerçekleşti mi?

Talabani’nin beyin ölümü gerçekleşti mi?
Hastaneye kaldırılan Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin sağlık durumu hakkında çelişkili bilgiler geliyor. Irak basını beyin ölümünün gerçekleştiğini yazdı.

Irak’ın yarı resmi El-Irakiye televizyonunun iddiasına göre, Cumhurbaşkanı Talabani beyin kanaması geçirmesi dolayısıyla doktorları tarafından sağlığındaki istikrar sağlanmaya ve kontrol altında tutulmaya çalışılıyor.
 
Talabani’nin tedavisinin, Sağlık Bakanlığı’ndaki sağlık merkezinde sürdüğü belirtildi.
 
Bu arada, Cumhurbaşkanlığı’ndan bu sabah yapılan yazılı açıklamada, bitkinlik ve yorgunluktan kaynaklanan sağlık sıkıntısı sebebiyle Talabani’nin dün akşam Bağdat’ta bir hastaneye nakledildiği ve uzman doktorlardan oluşan bir sağlık heyetinin Talabani’yle ilgilendiği ifade edildi.
 
Talabani, son günlerde ülkede yaşanan siyasi kriz ve ülkenin diğer meseleleriyle ilgili Iraklı yetkililerle çok sayıda görüşmelerde bulunmuştu.

Talabani, görüşmelerin sonuncusunu Başbakan Nuri Maliki’yle dün akşam yapmış ve görüşmede ülkenin içinde bulunduğu siyasi kriz ve krizden çıkmanın yollarını ele almıştı.
 
Talabani, Almanya’da 3 ay tedavi gördükten sonra geçen Eylül ayında Irak’a geri dönmüştü.
 
FELÇ GEÇİRDİ
 
Talabani için son yapılan açıklamada, Irak Devlet Başkanı'na inme geldiği ve durumunun kritik olduğu belirtildi. Talabani'nin vücut fonksiyonlarının normal olduğu ve stabil vaziyette bulunduğuna dikkat çekildi.
 
BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ
 
Irak basınında yer alan haberlerde ise Talabani'nin beyin ölümünün gerçekleştiği belirtiliyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com