Taliban'dan "rehine" pazarlığı

Taliban'dan "rehine" pazarlığı
Afganistan'da 8'i Türk 11 kişiyi rehin alan Taliban, kaçırılanların salıverilmesi için bazı Taliban üyelerinin serbest bırakılmasını istedi.

Afganistan'ın Logar kentinde 8'i Türk 11 kişiyi kaçıran Taliban'dan rehinelerin salıverilmesine ilişkin ilk somut talep geldi. Taliban, kaçırılanların salıverilmesi için Kabil yönetiminin elinde tuttuğu bazı Taliban üyelerini serbest bırakmasını istedi.
 
Logar Kent Konseyi Başkanı Abdülveli Vekil, Taliban'ın yerel komutanları ile kaçırılan yabancıların durumlarına ilişkin görüştüklerini, Taliban'ın alıkoyduğu tutuklulara karşı Kabil'in bazı esir Taliban üyelerini serbest bırakmasını istediklerini söyledi.
 
Logar Vali Yardımcısı Muhammed Haşim Feyzi de kaçırılan yabancıların salıverilmesine ilişkin Taliban ile devam eden müzakerelerde şu ana kadar net bir sonuca ulaşılamadığını kaydetti.
 
Horasan Logistics şirketine ait MI-8 tipi bir helikopter, 3 gün önce Logar'ın Azre ilçesine bağlı Deremengel bölgesinde, kötü hava şartlarından dolayı acil iniş yapmış, helikopterde bulunan MT İnşaat şirketinde çalışan 8 Türk mühendis ile 3 kişi Taliban tarafından alıkonulmuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com