Talihsiz Madencinin Cenazesi Toprağa Verildi

Talihsiz Madencinin Cenazesi Toprağa Verildi
Edirne'nin Keşan ilçesi Küçükdoğanca köyü yakınlarındaki kömür madeninde çıkan yangın sonucu mahsur kalarak hayatını kaybeden Halil Açıkgöz'ün cenazesi İstanbul'da yapılan otopsinin ardından memleketi Kütahya'ya getirilerek dün toprağa ver

Edirne'nin Keşan ilçesi Küçükdoğanca köyü yakınlarındaki kömür madeninde çıkan yangın sonucu mahsur kalarak hayatını kaybeden Halil Açıkgöz'ün cenazesi İstanbul'da yapılan otopsinin ardından memleketi Kütahya'ya getirilerek dün toprağa verildi.
Edirne'nin Keşan ilçesi Küçükdoğanca köyü yakınlarındaki kömür madeninde çıkan yangın sonucu mahsur kalarak hayatını kaybeden 3 işçinin cenazeleri memleketlerine gönderildi.
Cenazelerin, Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemleri tamamlandı. Adli T?p Kurumu'ndan çıkarılan Volkan Hamarat'ın cenazesi toprağa verilmek üzere Zonguldak'ın Gökçebey ilçesine, Yunus Akbaş'ın cenazesi Karabük Yenice köyüne, Halil Açıkgöz'ün cenazesi ise Kütahya merkeze gönderilerek toprağa verildi.
“ EN BÜYÜK HAYALİ HACCA GİTMEKTİ”
Edirne'nin Keşan ilçesinde meydana gelen göçükte hayatını kaybeden Kütahyalı maden işçisi Halil Açıkgöz'ün 3 ay sonra emekli olup hacca gitmek istediği öğrenildi.
Edirne'nin Keşan ilçesi Küçükdoğanca köyü yakınlarında özel bir şirkete ait maden ocağında göçük altında kalarak hayatını kaybeden 3 işçiden Halil Açıkgöz'ün, 3 ay sonra emekli olup hacca gitmek istediği öğrenildi. Açıkgöz'ün birlikte kaldığı oda arkadaşı Halil Dönmez, 'Arkadaşım Halil Açıkgöz ile 15 yıldıır beraberdik. Çok iyi bir insandı. Aynı odayı paylaşıyorduk. O ocaktayken iki gece uyuyamadım. Belki gelir diye bekledim. Ama olmadı. Kader bizden onu kopardı gitti. Ölmeden önce konuştuğumuzda, arabasını, evini almıştı. Emekli olduktan sonra hacca gitmek istiyordu ama nasip olmadı' dedi.
Öte yandan ölen işçilerin baretleri onların anısına arkadaşları tarafından ocak girişine bırakıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com