“Tam yol çark”ların bile savunanları var!

“Tam yol çark”ların bile savunanları var!
“Kuvvetler ayrılığı” açıklamalarının kabul görmediğini anlayınca tabir yerindeyse “U” dönüşü yapan Başbakan’ı aklama çalışmaları, yandaş medya yazarlarınca sürdürülüyor.

Tayyip Erdoğan'ın kuvvetler ayrılığına değil, yargının yetkisini aşmasına karşı olduğunu, Star/NTV yayınından öğrendik” diyen Sabah gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak, Danıştay’ın ve Anayasa Mahkemesi’nin yetkisini aştığını iddia ettiği yazısında Başbakanın gerçek niyetini gizlemeye, onu haklı çıkartmaya çalışıyor.
 
İşte Nazlı Ilıcak’ın o yazısı:
 
“Kuvvetler Ayrılığı ve Yüksek Yargı
 
Tayyip Erdoğan'ın kuvvetler ayrılığına değil, yargının yetkisini aşmasına karşı olduğunu, Star/NTV yayınından öğrendik. Keşke, ilk baştan itibaren konuyu bu şekilde dile getirseydi. O zaman, boşuna bir tartışma çıkmazdı. Zira, bütün yasal sınırlamalarına rağmen, Danıştay'ın ya da Anayasa Mahkemesi'nin yetkilerini aştığına birçok kereler şahit olduk. Ve sadece AKP hükümeti değil, ondan önceki hükümetler de bu konuda yakındı durdu.
 
Aslında Başbakan, dünün hükümetlerinin yakınmalarını tekrar ediyor. Fakat kuvvetler ayrılığını eleştirdiği için, yanlış anlamlara sebebiyet vermiş oluyor.” (CTE)
 
Yazının tamamı için tıklayın:  http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/ilicak/2012/12/25/kuvvetler-ayriligi-ve-yuksek-yargi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com